דורטומה - ספרים מומלצים, עכשיו במבצע! - המשרד למקרים מיוחדים / נתן אנגלנדר

 
לגרום לדברים לקרות דיויד אלן
הקוסם מארץ עוץ ל פרנק באום שמעוני
 

הסוד רונדה בירן
 

איך לא למות דר מייקל גרגר
 
הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים  
       
         
דף הבית >> קטגוריות ספרים >> ספרות מתורגמת, ספרות עולם >> המשרד למקרים מיוחדים / נתן אנגלנדר
 

שם הספר: המשרד למקרים מיוחדים / נתן אנגלנדר המשרד למקרים מיוחדים / נתן אנגלנדר
לחץ לתמונה מוגדלת
מחיר מחירון:  89.00ש"ח
מחיר דורטומה (לפני הטבה): 92.00ש"ח 
חברים משלמים פחות --> כן, אני רוצה קופון הנחה!
נשלח אליך תוך: 10 (ימי עסקים)
דאנאקוד/מס' קטלוגי: 10-888207
הוצאה לאור: מטר הוצאה לאור בע"מ (הקליקו לספרים נוספים של ההוצאה)
 
כן, אני רוצה כזה!  מס' יחידות
 
מבצע משולב:    
מידע נוסף
"המשרד למקרים מיוחדים", הוא יצירת מופת ספרותית של נתן אנגלנדר, שהוגדר על-ידי ה"ניו יורקר" כאחד מ-20 הסופרים החשובים בעולם. "המשרד למקרים מיוחדים" מספר את סיפורו של קדיש פוזנן, בן הזונה והאב הבלתי ידוע, אשר נשא לאישה את ליליאן, "שסיפרו על אמה, בריינה ואגינה, שניחנה בחדות תפישה ובכוס של זהב טהור", והוליד איתה את פאטו, ש"לא רצה כל חלק בתוכניותיו חסרות השחר, המעוותות והמוטעות של אביו".
 
לכאורה, סיפורה של משפחה אחת. שולי הקהילה היהודית של בואנוס-איירס. 1976. ערב תפיסת השלטון בידי החונטה הצבאית. קונפליקט משפחתי פנימי בצירוף לקונפליקט חברתי ופוליטי חיצוני, מניב יותר מאקדח אחד למערכה הראשונה בספר הדחוס "המשרד למקרים מיוחדים". כבר בשורת הפתיחה הקורא נתקל בגבו השחוח של קדיש, המוביל את בנו הממאן, לדלג באישון לילה מעל שער בית הקברות של "אגודת עושי החסד". כי קדיש, היהודי היחיד שהתעקש לא להתכחש לאמו הזונה, עסק למחייתו במחיקת שמות ממצבות בבית הקברות של הסרסורים והזונות, לבקשת צאצאיהם המעוניינים בהעלמת עברם הבזוי.
מכאן מתחיל, במלאכת מחשבת של שליפת ניצרות ממוקשי עלילה נפיצה, הנעה בין מערכת יחסים טעונה של אב לבנו המתמרד, לבין מאבק של משפחה מנודה בקהילה היהודית הצבועה, לבין ניסיון לשרוד מנגנון קפקאי של שלטון צבאי רצחני. מעל כל זה, מתחשרים עבי האסון שגם אם מתמהמה בוא יבוא עם חטיפתו והעלמתו של פאטו הבן האהוב במרתפי שלטון הגנרלים.
 
כשבנו של קדיש נעצר על ידי המשטרה ונעלם - יוצא קדיש עם אשתו ליליאן לחפש אותו. על ארגנטינה עוברים ימים אפלים תחת שלטון ה"חונטה" הצבאית, האחראית לחטיפתם ורציחתם של עשרות אלפי אנשים. הקהילה היהודית בבואנס איירס במצוקה גדולה. החיפושים אחר הבן מובילים אותם למסע נואש, הזוי ומסויט שבמהלכו הם נחשפים לתהומות של רשע ואכזריות ומגלים שהם חולקים את גורלם עם עשרות אלפי ארגנטינאים אחרים. דווקא קדיש, הנושא את השם המחייב כל כך, האיש המוקצה והמנודה, הוא זה שנאלץ לפייס את הקהילה היהודית עם עברה ועם ההווה שלה.
המשרד למקרים מיוחדים הוא סיפור של התפוררות אישית וחברתית. דרמה משפחתית מרתקת הנוגעת באובדן, אשמה ובושה. זהו רומן מהפנט ועמוק, שלצד רגעיו הקודרים ספוג גם בחום אנושי, הומור ותקווה.
"המשרד למקרים מיוחדים" הוא סיפור שראשיתו בבית קברות ואחריתו דווקא בהיעדרו הנורא של הקבר. במרחב זה, הנוגע בחיים ובמוות, מהלכת אימים האפשרות השלישית - חוסר הידיעה, הדאגה התמידית, האימה הבלתי פוסקת שבה חיים אנשים אשר גורל יקיריהם אינו ידוע.
 
כמו את כתבי קפקא, אפשר לקרוא את יצירתו של אנגלנדר כמשקפת דפוסי אנוש באשר הם, וכמבטאת את מצבו החד-פעמי והייחודי של היהודי במציאות ההיסטורית. העוגן הריאליסטי שמשליך אנגלנדר מוביל אותנו אל הקהילה היהודית מחד גיסא ואל משטר האימים הארגנטינאי מאידך גיסא, וכך מתרוצץ הרומן בשני המגרשים הענקיים הללו בו-בזמן. האימה האנושית של אם מיואשת מול נבכי הביורוקרטיה, הטרור והדיכוי ובו-בזמן אימתה של אם יהודייה כזאת, מי שנבחנת בגודל האף שלה, מי שבעלה הוא ממזר שנדחה בידי הקהילה היהודית ומתקיים כל חייו קיום סותר; נאבק בשורשיו ובו-בזמן כמה אליהם. מה יותר אנושי מזה? מה יותר יהודי מזה?

ע' 444 שנת הוצאה 2008.
 
על המחבר
נתן אנגלנדר -  Nathan Englander
נתן אנגלנדר נולד במשפחה דתית, גדל בניו-יורק, והתגורר שנים אחדות בירושלים. קובץ סיפוריו "גלגול בפארק אווניו" תורגם לעברית (עם עובד) ולשפות נוספות וזכה בפרסים ספרותיים רבים.
כתיבתו של אנגלנדר הוגדרה כשילוב הבלתי אפשרי בין בשביס-זינגר, פרנץ קפקא ולואיס קארול. לא בכדי נכלל אנגלנדר ברשימת הסופרים הצעירים המבטיחים של המאה ה-21, של ה"ניו יורקר".
 ביקורת
"המשרד למקרים מיוחדים / נתן אנגלנדר" אסתי סגל גלובס

"יצירת מופת" – אריאנה מלמד ראיון עם הסופר וביקורת על הספר באתר Ynet
"בין הקהילה היהודית לחונטה הצבאית בחזית הרומן החדש של נתן אנגלנדר עומד הגיבור היהודי, השלימזל הקלאסי, תלוש נצחי שחי בפער שבין עולמות; ממזר בעיני הקהילה היהודית ויהודי בעיני מוסדות השלטון שעצרו והעלימו את בנו-יחידו" - הארץ גתית פז

קונים שהתעניינו בספר זה חיפשו גם:

דוח מן הפנים / פול אוסטר

דוח מן הפנים / פול אוסטר

30/04/2016 14:34:00
בראשית היה הכול חי. העצמים הכי קטנים ניחנו בלבבות פועמים ואפילו לעננים היו שמות [...] טלפונים ותיוֹנים היו דודנים, עיניים משקפיים היו אחים. לאחר שבממואר יומן חורף תיעד פול אוסטר את חייו מנקודת. . .
המשך לקרוא »
דרכים לחזור הביתה / אלחנדרו סמברה

דרכים לחזור הביתה / אלחנדרו סמברה

29/04/2016 15:07:00
הסיפור הוא הסיפור של ההורים, חשבתי אז, ואני חושב גם עכשיו. כעסנו עליהם בגללו אבל גם חשנו הקלה משום שחסינו באפלולית. בזמן שהארץ התרסקה, אנחנו למדנו לדבר, ללכת, לקפל מפיות בצורת אניות, בצורת. . .
המשך לקרוא »
האחים טאנר / רוברט ואלזר

האחים טאנר / רוברט ואלזר

29/04/2016 14:11:00
אני ממשיך לעמוד מול דלתות החיים, דופק ודופק, אמנם לא בקוצר רוח, ורק מאזין במתח לשמוע אם בא מישהו שרוצה להסיט עבורי את בריח [...] אני אדם שמאזין ומחכה ולא יותר מכך, אבל אני עושה זאת בצורה. . .
המשך לקרוא »
מספר אפס / אומברטו אקו

מספר אפס / אומברטו אקו

27/04/2016 17:25:00
פאזל מרהיב על עולמה האפל של המֶדיה ועל קונספירציה לרצח. 1945.אגם קומו, איטליה. מוסוליני והמאהבת שלו נלכדים ומוּצאים להורג (לכאורה?) על ידי פרטיזנים מקומיים. הנסיבות המדויקות של האירוע שנויות. . .
המשך לקרוא »
לקסיקון / מקס ברי

לקסיקון / מקס ברי

27/04/2016 16:51:00
הם גייסו את אמילי רף מרחובות סן פרנסיסקו. הם אמרו שזה בגלל שהיא טובה במילים. הם עוד יתחרטו על זה. הם אמרו שוויל פארק לא היה אמור לשרוד. אבל הוא לא זוכר. עכשיו הם רודפים אחריו והוא לא יודע. . .
המשך לקרוא »
יש 45 עמודים
לעמוד הקודם    3 4 5 6  7 8 9   לעמוד הבא   

כלה / אורה אחימאיר

כלה / אורה אחימאיר

19/08/2016 12:25:00
"לא שיערתי שיום אחד אצא לחטט כאחוזת דיבוק בשורשיה ובעברה של אימי. ככלות הכול היא נעלמה מחיי כשהייתי בת עשר. יחלפו שישה עשורים עד שתתגלה פיסת קרטון צהובה אשר תטלטל את חיי ותשיק מסע של גילויים. . .
המשך לקרוא »
מה שנשאר / אלי עמיר

מה שנשאר / אלי עמיר

18/08/2016 16:38:00
אדם חי את חייו ומקיים שנה אחר שנה שגרת עבודה ונישואים, עד שמזכיר לו לבו כי כל זה תלוי על בלימה. דניאל דרורי, איש עסקים מצליח, מאושפז בבית חולים לאחר התקף לב, ומשם הוא מתחיל לסקור לאחור את הדרך. . .
המשך לקרוא »
רומן וינאי / דוד פוגל

רומן וינאי / דוד פוגל

17/08/2016 09:44:00
מיכאל רוסט, צעיר בן שמונה עשרה, עוזב את עיר הולדתו ועובר לווינה בשנותיה האחרונות כבירת האימפריה האוסטרו-הונגרית. סקרן ותאב להתנסות בכול הוא קושר קשרים ארעיים עם כל מי שנקרה בדרכו: זונות. . .
המשך לקרוא »
מדריך רפרם לכלא הלובי / רפרם חדד

מדריך רפרם לכלא הלובי / רפרם חדד

15/08/2016 16:04:00
"החוקר הנמוך מתקרב אלי, אני מריח את הבושם שלו. הוא אומר לי שאני משקר ונועץ בי אגרוף חזק בבטן. אני שואל אם הוא מרביץ לי כי קניתי קפה בבנגאזי ולא בטריפולי. הוא מפסיק להרביץ, ואני שומע בטן. . .
המשך לקרוא »
חלומותיהם החדשים / חיים באר

חלומותיהם החדשים / חיים באר

15/08/2016 15:36:00
כשגדעון שֹורק פרש מהמוסד אחרי שנים ארוכות של פעילות חשאית רבת־עלילות הוא לא תיאר לו שדווקא אז ייקלע לתסבוכת שתעורר הדים בארץ ובחו"ל. כל מבוקשו היה להגשים משאלה ישנה – לכתוב רומן על ימי החרדה. . .
המשך לקרוא »
יש 26 עמודים
1  2 3 4   לעמוד הבא   


 
המשרד למקרים מיוחדים ספר 

חירות / ג'ונתן פראזן
מחיר קטלוגי: 118.00   
מחיר דורטומה: 100.50 
העניינים במשפחת ברגלנד מתחילים להתערער כשג'ואי, נער הזהב המפונק, קושר קשר בלתי הולם עם בת השכנים, אבל הם מגיעים לידי משבר רק כשהוא עובר לגור בבית הסמוך אתה ועם הוריה ההמוניים. פטי, אמו, רואה. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
הנוסע הסמוי / ז'ורז' סימנון
מחיר קטלוגי: 88.00   
מחיר דורטומה: 75.00 
חשדות, תככים ושערוריות מקיפים את ז'יל, בן התשע עשרה, השב אחרי שנים אל עיר החוף הצרפתית, אל מולדתו שאינו מכירה. דודו אוקטאב, העשיר המופלג ורב-ההשפעה, מת, וז'יל הוא יורשו היחיד. מה היה מקור כוחו. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
פסבדו - רומן גארי
מחיר קטלוגי: 68.00   
מחיר דורטומה: 44.00 
פסבדו הוא אוטוביוגרפיה מדומיינת של סופר מומצא. כתב אותה הסופר הנודע רומן גארי, אך גיבור האוטוביוגרפיה אינו גארי עצמו כי אם אמיל אז'אר, הסופר שגארי בדה מלבו ופרסם בשמו כמה מהנודעים והנפלאים. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
ס.י.ק.ר.ט / ל' מארי אדליין
מחיר קטלוגי: 94.00   
מחיר דורטומה: 39.90 
קאסי רוֹבּישוֹ, שהתאלמנה בגיל צעיר אחרי נישואים איומים, עובדת כמלצרית ומסתפקת בחיי שגרה שקטים. כשהיא מוצאת בבית הקפה שלה מחברת עם תיאורי סקס מפורטים שנשמטה לאחת הלקוחות, היא המומה לגלות עולם. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[
אודות] [מדיניות פרטיות] [תנאי שימוש] [עזרה]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 [Top]  [Add to Favorites]  [Site Map]  


שירות לקוחות 03-7920100 דואל: info@dortome.com
מרכז לוגיסטי: אזה"ת כפר קאסם אצל ליאור שרף שיווק והפצה בע"מ
כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 12964 הרצליה 4673327

 
לייבסיטי - בניית אתרים