דורטומה - ספרים מומלצים, עכשיו במבצע! - קאפזיוס הרוקח מאושוויץ / דיטר שלזאק

 
לגרום לדברים לקרות דיויד אלן
הקוסם מארץ עוץ ל פרנק באום שמעוני
 

הסוד רונדה בירן
 

איך לא למות דר מייקל גרגר
 
הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים  
       
         
דף הבית >> קטגוריות ספרים >> ספרות מתורגמת, ספרות עולם >> קאפזיוס הרוקח מאושוויץ / דיטר שלזאק
 

שם הספר: קאפזיוס הרוקח מאושוויץ / דיטר שלזאק קאפזיוס הרוקח מאושוויץ / דיטר שלזאק
לחץ לתמונה מוגדלת
מחיר מחירון:  94.00ש"ח
מחיר דורטומה (לפני הטבה): 94.00ש"ח 
חברים משלמים פחות --> כן, אני רוצה קופון הנחה!
נשלח אליך תוך: 10 (ימי עסקים)
דאנאקוד/מס' קטלוגי: 625-1200602
הוצאה לאור: כנרת זמורה-ביתן דביר (הקליקו לספרים נוספים של ההוצאה)
 
כן, אני רוצה כזה!  מס' יחידות
 
מבצע משולב:    
מידע נוסף
"קאפזיוס: הרוקח מאושוויץ", הוא רומן היסטורי תיעודי ומטלטל, המתאר באופן חי ומחריד בסלחנותו את השואה מבעד לעיניהם של הפושעים ושל הקורבנות כאחד.
אדם שנודע בתור "היהודי האחרון בשסבורג", מספר בבהירות עוכרת שלווה על שהותו באושוויץ. באמצעות סיפורו הבדוי וציטוטים מעדויות אותנטיות ממשפטי אושוויץ (1965-1963) אנו מתוודעים לסיפורו האמיתי של ד"ר ויקטור קאפזיוס, שעל אף קשריו הידידותיים עם יהודים לפני המלחמה מיהר ליטול חלק בהמטת הטרגדיה על ראשם ובהפקת תועלת ממנה.
דיטר שלאזק, מנסה להבין את השואה ואת אופן התרחשותה. כפועל יוצא מכך, הוא מגיש לקורא ניתוח של אושוויץ, ניתוח משתק כמעט מעוצם הזוועה הנחשפת בכל רמה אפשרית. לשם כך הוא בורא דמות בדיונית המכונה אדם, ואת דבריה הוא מביא בגוף ראשון לאורך הספר כשהוא מוצג כמי שמרואיין על ידי המחבר עצמו.
אדם היה מאנשי הזונדרקומנדו, "יחידת הפעולה המיוחדת" היהודית שפעלה בשירות הגרמנים, ובמסגרת תפקידו הנורא הוא מדווח על המיתות בתאי הגזים ועל הנשרפים בכבשני הקרמטוריום. בעוד המלחמה הולכת וקרבה לקיצה, מואץ קצב ההשמדה של יהודי הונגריה באושוויץ. הוא מוסר את נתוני המיתות ליום, לשבוע, לחודש ולשנה, אבל המספרים הללו בלתי נתפסים מעצם גודלם. הוא רושם רשימות בכתב יד זעיר על גלילי נייר זעירים שאותם הוא מייעד לתיעוד של מה שראה, כפי שעשו כמה ניצולים אמיתיים מאושוויץ, שעל בסיס יומניהם יצר המחבר את דמותו של אדם.
נקודת המבט הנאצית מוצגת בעיקר מפיו של ויקטור קאפזיוס, לשעבר רוקח בשסבורג (סיגישוארה, שבטרנסילבניה הגרמנית - כיום רומניה). קאפזיוס, הוא אדם המוכר אישית למחבר ועמו ערך המחבר ראיונות רבים אחרי המלחמה. הוא מביא גם מידע אותו הוא אסף מפי בני משפחתו – במיוחד מפי דודו, רולנד אלברט (אחיה של אמו), שהצטרף לשורות האס.אס, ושובץ כשומר באושוויץ. בעזרת מידע זה מנסה המחבר להציג את ניסיונותיהם של מבצעי הזוועה להצדיק (לימים) את התנהגותם. בתוך כך מאיר המחבר את הרמות השונות שבהן תמרנו היטלר והנאצים את תומכיהם, שהצטרפו בחדווה לקבוצה שבה היו עשויים לרכוש יוקרה ומעמד בכיר. כמה מהם, דוגמת קאפזיוס, גם התעשרו מגניבת רכושם של האנשים שאותם רצחו.
 
הרומן, שמשובצים בו מחקר היסטורי וראיונות שערך המחבר עם הניצולים, עוקב אחר קאפזיוס מהימים שבהם מילא את תפקידו כ"ממיין" את הבאים בשעריו של המחנה — מי ילך היישר לתאי הגזים ומי יישלח לעבודת פרך — דרך חיי העושר הנהנתניים שניהל לאחר המלחמה, מעצרו והמשפט שבעקבותיו נידון לתשע שנות מאסר בלבד.

יד האמן שבה דיטר שלזאק אורג נתונים ועדויות עם זיכרון בדוי של עולם שנהפך על פיו הופכת את קאפזיוס: הרוקח מאושוויץ לתוספת ייחודית וחיונית להבנתנו את השואה.
 ע' 350 שנת הוצאה 2012
 על המחבר
דיטר שלזאק הוא משורר, מסאי, סופר, פובליציסט ומתרגם עטור פרסים. נולד ברומניה ב־1934 ומאז 1973 מתגורר באיטליה ובגרמניה. זהו ספרו הראשון המתורגם לעברית.

ביקורת 
"אוסף זיכרונות מטלטל של הווה שאינו כה תלוש מחלום הביעותים הזה, השואה."
קירקוס ריוויו  


קונים שהתעניינו בספר זה חיפשו גם:
הנציב האחרון / מוטי גולני

הנציב האחרון / מוטי גולני

01/07/2016 00:46:00
בנובמבר 1945 התמנה לוטננט-ג'נרל סר אלן גורדון קאנינגהם לנציב העליון בארץ ישראל. כשבועיים בלבד לאחר שנודע כי קודמו לא יוכל להמשיך בתפקידו. דבר בעברו הצבאי לא הכין אותו לתפקיד כה תובעני וחסר. . .
המשך לקרוא »
הדרך לירושלים / בני מוריס

הדרך לירושלים / בני מוריס

29/06/2016 18:29:00
לוחמיו הבדווים של גנרל ג'ון גלאב, מפקדו הבריטי של הלגיון הערבי בשנת 1956-1939, העריצו אותו; בעיני היישוב הוא הצטייר כשכיר חרב אנטישמי שכל מטרתו למנוע הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. בני מוריס. . .
המשך לקרוא »
1948 / בני מוריס

1948 / בני מוריס

29/06/2016 18:11:00
"מלחמת 1948 הייתה ציון דרך בולט בעימות בין שתי תנועות לאומיות, שרבו על השליטה על אותה כברת אדמה. אך היא הייתה גם – ולו רק משום שכך תפסו אותה ערבים רבים. . .
המשך לקרוא »
עבר גרמני זיכרון ישראלי / משה צימרמן

עבר גרמני זיכרון ישראלי / משה צימרמן

16/06/2016 13:27:00
ההיסטוריה הגרמנית היא מושא מחקר להיסטוריונים מחד גיסא ומשא זכרון קולקטיבי מאידך גיסא. להיסטוריון הישראלי כמו לזכרון הקולקטיבי הישראלי יחס מיוחד אל ההיסטוריה הזאת; בראש ובראשונה משום הרייך. . .
המשך לקרוא »
יש 14 עמודים
1  2 3 4   לעמוד הבא   
האישה עם הפנקס האדום / אנטואן לורן

האישה עם הפנקס האדום / אנטואן לורן

29/07/2016 09:28:00
אני אוהבת את החושך שיורד מאוחר בקיץ. אני אוהבת לפקוח עיניים כשאני שוחה במים. אני אוהבת סוכריות גומי בטעם תות. אני אוהבת להסתכל בגברים ישנים אחרי ההתעלסות. אני אוהבת את הקריאה Mind the gap. . .
המשך לקרוא »
ההחלטה / בריטה בוהלר

ההחלטה / בריטה בוהלר

25/06/2016 15:51:00
תומס מאן הסופר הגרמני וחתן פרס נובל לספרות לשנת 1929, מוצא עצמו ב-1936 בשוויץ, לאחר שלא מתירים לו לחזור לגרמניה. הוא יודע היטב כי איננו יכול עוד להמשיך לעמוד מן הצד, וכי עליו לצאת בפומבי נגד. . .
המשך לקרוא »
מר מ' היקר / הרמן קוך

מר מ' היקר / הרמן קוך

24/06/2016 18:22:00
מר מ' הוא סופר שעתידו מאחוריו. רב־המכר הגדול שלו היה מותחן המבוסס על מקרה אמיתי שאירע לפני שנים רבות - מורה להיסטוריה בתיכון שניהל רומן עם תלמידתו נעלם ומעולם לא נמצא. המורה נראה לאחרונה ליד. . .
המשך לקרוא »
הזקנה ששברה את כל החוקים / קתרינה אינגלמן-סונדברג

הזקנה ששברה את כל החוקים / קתרינה אינגלמן-סונדברג

24/06/2016 18:14:00
הזקנים משתגעים! למרתה אנדרסון בת ה־ 79 אין שום כוונה להמשיך לשבת רגל־על־רגל בבית האבות המרופט והמשעמם שלה. היא יודעת שמגיעים לה חיים הרבה יותר זוהרים ומפנקים. על כן היא רותמת משימה את ארבעת. . .
המשך לקרוא »
יש 56 עמודים
לעמוד הקודם    1 2 3  4 5 6   לעמוד הבא   
רומן רוסי / מאיר שליו

רומן רוסי / מאיר שליו

06/02/2008 21:01:00
תולדות משפחת איכרים, מראשוני המתיישבים בעמק יזרעאל, מסופרות בפי הנכד, שהתייתם מהוריו בגיל רך וגדל בבית סבו ובצל אישיותו. עולמו הוא עולם המיתוסים של ראשית ההתיישבות, תעלומות משפחתו, אגדות העמק וחיי הטב
המשך לקרוא »
שיבומי / טרווניאן

שיבומי / טרווניאן

14/09/2011 13:04:00
"שיבומי "הוא רומן מתח ופעולה, המזכיר גם אירועים היסטוריים אשר התחוללו במציאות בשנות השבעים של המאה ה-20. הל, גיבור הספר הוא רוצח שכיר אידיאולוג, הפועל ברחבי העולם וברקע העימות הישראלי-ערבי, מאבקי שלי
המשך לקרוא »
יש 5 עמודים
1  2 3 4   לעמוד הבא   

קפאזיוס הרוקח מאושוויץ ספר


 

חירות / ג'ונתן פראזן
מחיר קטלוגי: 118.00   
מחיר דורטומה: 100.50 
העניינים במשפחת ברגלנד מתחילים להתערער כשג'ואי, נער הזהב המפונק, קושר קשר בלתי הולם עם בת השכנים, אבל הם מגיעים לידי משבר רק כשהוא עובר לגור בבית הסמוך אתה ועם הוריה ההמוניים. פטי, אמו, רואה. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
הנוסע הסמוי / ז'ורז' סימנון
מחיר קטלוגי: 88.00   
מחיר דורטומה: 75.00 
חשדות, תככים ושערוריות מקיפים את ז'יל, בן התשע עשרה, השב אחרי שנים אל עיר החוף הצרפתית, אל מולדתו שאינו מכירה. דודו אוקטאב, העשיר המופלג ורב-ההשפעה, מת, וז'יל הוא יורשו היחיד. מה היה מקור כוחו. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
פסבדו - רומן גארי
מחיר קטלוגי: 68.00   
מחיר דורטומה: 44.00 
פסבדו הוא אוטוביוגרפיה מדומיינת של סופר מומצא. כתב אותה הסופר הנודע רומן גארי, אך גיבור האוטוביוגרפיה אינו גארי עצמו כי אם אמיל אז'אר, הסופר שגארי בדה מלבו ופרסם בשמו כמה מהנודעים והנפלאים. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
ס.י.ק.ר.ט / ל' מארי אדליין
מחיר קטלוגי: 94.00   
מחיר דורטומה: 39.90 
קאסי רוֹבּישוֹ, שהתאלמנה בגיל צעיר אחרי נישואים איומים, עובדת כמלצרית ומסתפקת בחיי שגרה שקטים. כשהיא מוצאת בבית הקפה שלה מחברת עם תיאורי סקס מפורטים שנשמטה לאחת הלקוחות, היא המומה לגלות עולם. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[
אודות] [מדיניות פרטיות] [תנאי שימוש] [עזרה]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 [Top]  [Add to Favorites]  [Site Map]  


שירות לקוחות 03-7920100 דואל: info@dortome.com
מרכז לוגיסטי: אזה"ת כפר קאסם אצל ליאור שרף שיווק והפצה בע"מ
כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 12964 הרצליה 4673327

 
לייבסיטי - בניית אתרים