דורטומה - ספרים מומלצים, עכשיו במבצע! - אירוערבּיה / בת יאור

 
לגרום לדברים לקרות דיויד אלן
הקוסם מארץ עוץ ל פרנק באום שמעוני
 

הסוד רונדה בירן
 

איך לא למות דר מייקל גרגר
 
הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים  
       
         
דף הבית >> קטגוריות ספרים >> ספרי היסטוריה, ספרי היסטוריה פוליטית, פוליטיקה >> אירוערבּיה / בת יאור
 

שם הספר: אירוערבּיה / בת יאור אירוערבּיה / בת יאור
לחץ לתמונה מוגדלת
מחיר מחירון:  99.00ש"ח
מחיר דורטומה (לפני הטבה): 115.00ש"ח 
חברים משלמים פחות --> כן, אני רוצה קופון הנחה!
נשלח אליך תוך: 10 (ימי עסקים)
דאנאקוד/מס' קטלוגי: 40-10033
הוצאה לאור: הוצאת שוקן (הקליקו לספרים נוספים של ההוצאה)
 
כן, אני רוצה כזה!  מס' יחידות
 
מבצע משולב:    
מידע נוסף
ספר החושף לראשונה כיצד עלה האיסלאם באירופה, ומתאר את שלבי הפיכתה לנספח תרבותי ופוליטי של העולם הערבי־מוסלמיאֵירוֹעַרַבְּיָה.
בשנים האחרונות אנו עדים לעליית כוחו של האיסלאם ברבות ממדינות אירופה. תהליך זה לא קרה ביום אחד, אלא הוא תוצאה של שרשרת הסכמים שחתמו מדינות אירופה השונות עם מדינות מוסלמיות במשך עשרות שנים. מטרתן של מדינות אירופה הייתה להבטיח אספקת נפט לאירופה, ובתמורה הן התחייבו לקבל מהגרים מוסלמים כמתיישבים בארצותיהן במסגרת "חילופי תרבות". הסכמים אלה גרמו להאצת ההתיישבות המוסלמית באירופה, לבנייה של מסגדים ומדרסות בעריה השונות ולשגשוגו של האיסלאם המקומי ככוח פוליטי.

באמצעות מסמכים, פרוטוקולים, הסכמים ועדויות מוכיחה המחברת כיצד התחייבה אירופה להשלים עם הנורמות הדתיות והפוליטיות של המהגרים המוסלמים, וכיצד היא משלימה עם דרישותיהם ההולכות וגוברות מתוך פחד מפני אי־שקט חברתי וטרור. באֵירוֹעַרַבְּיָה, חושפת בת יאור את דו השיח בין האיחוד האירופי והמדינות הערביות שהחל אי-שם בשנות ה-70 ועוקבת אחר "הקשרים בין ערבים ומוסלמים רדיקלים, מצד אחד, ובין פשיסטים ונאצים, מן הצד השני", כדי להגיע להשפעה של האסלאם על אירופה, על תרבותה ועל המערכת הפוליטית שלה.

העיתונאית והסופרת האיטלקיה אוריאנה פלאצ'י היא זו שטבעה לראשונה את המונח אירוערביה (שיחבור בין המילים Europe ל- Arabia). "אירוערביה" מוכר כמונח המבטא תיאוריה פוליטית המקובלת בימין הרדיקלי באירופה, ולפיה מדינות אירופה הולכות ונכנעות להשפעות ארצות ערב והאסלאם בשל בגידתם של ראשי מדינות אירופאים במדינתם ו/או המשך שיעורי ההגירה ושיעורי הילודה הגבוהים של האוכלוסייה המוסלמית במדינות אירופה. התומכים באמיתות תאוריה זו, סבורים כי התושבים המוסלמים באירופה יהיו בעלי רוב דמוגרפי באירופה בתוך מספר דורות וכי מגמה זו תהיה בעלת השלכות מרחיקות לכת. מבקרי תאוריה זו נוטים להשוות אותה לתיאוריות הקונספירציה האנטישמיות אשר התפשטו באירופה לפני מלחמת העולם השנייה. לדברי המבקרים הללו, תיאוריה זו היא שגויה ביסודה ומבוססת על אסלאמופוביה.
 
על המחברת
בת יאור (Bat Ye'or) הוא שם העט של גיזל ליטמן (Gisèle Littman) אשר נולדה בשנת 1933 בקהיר. בת יאור הינה היסטוריונית וסופרת בריטית ילידת מצרים ממוצא יהודי. התמחותה הינה בעיקר בנושאי המזרח התיכון, האסלאם ובמעמד הלא-מוסלמים בארצות מוסלמיות.
 
בשנת 1955 נשללה אזרחותה המצרית וכשנתיים לאחר מכן, הגיעה עם הוריה ללונדון כפליטה. בשנת 1959 קיבלה אזרחות בריטית. בת יאור מתארת כיצד השפיע ניסיון חייה על כיוון המחקר שלה במלים אלה "הייתי עדה להרס, שנגרם תוך מספר שנים מועט, לקהילה יהודית תוססת, שחיה במצרים מעל 2,600 שנה ואשר התקיימה מאז ימי הנביא ירמיהו. ראיתי את ההתפרקות והבריחה של משפחות, שנושלו מרכושן והושפלו, את הרס בתי הכנסת שלהם." והיא מוסיפה: "התנסיתי אישית בקשיי ההגליה, בצער של העדר נתינות ורציתי להגיע לשורש העניין שגרם לכל זאת. רציתי להבין מדוע כמיליון יהודים מארצות ערב חלקו עמי ניסיון זה."
 
בת יאור הינה חוקרת חלוצית בנושא השתלטות האיסלאם על המערב באמצעות ג'יהאד או על־ידי כפייה תרבותית, ופרסמה ספרים אחדים בנושא זה.
 

ביקורות
"הספר מסביר בעזרת הסכמים ומסמכים רבים, כיצד האיחוד האירופי הולך ונכנע לשנאה האיסלאמית ומוותר על הערכים של אירופה עצמה. קוראים המחפשים אחר פתרון הולם לסכסוך הישראלי־פלסטיני יזדעזעו לקרוא את העדויות המובאות בספר... הספר קורא תיגר על הדמוניזציה של ישראל המתפתחת באירופה, והוא ספר חובה לכל המעוניין בשלום מזרח התיכון. זוהי גם אזהרה לאירופה שלא להסכים ללחצים אנטי אמריקאיים ואנטי ישראליים, שנועדו לעוות את ערכיה הבסיסיים."
מרטין גילברט

"שום כותב לא הצליח יותר מבת יאור להסב את תשומת הלב של הציבור לאופייה המזיק של הקיצוניות המוסלמית. חוקרים בעתיד יקבעו כי המונח שנטבע על־ידי המחברת, 'אירוערביה' , הוא נבואי. מי שרוצה לחיות בחברה חופשית צריך להיות ער לכך. לערנותה של בת יאור אין מתחרים."
ניאל פרגוסון

"אנשים אשר עדיין שרויים באפלה בעניין השפעת הדיאלוג האירו־ערבי על חייהם, עשויים להתמרד נגדו בעתיד – במצב זה הם יכירו בספרה של בת יאור כספר נבואי. ייתכן גם שהם ישקעו בחוסר אונים לתהומות ה'ד'ימיות', ובמקרה זה יתעלמו מספרה של בת יאור והוא לא יהיה בר־השגה. בכל אחד משני המצבים – בת יאור היא קסנדרה הרואה למרחוק."
דיוויד פרייס-ג'ונס, נשיונל רוויו

"הספר אירוערביה רהוט ומכיל מידע בכמות מהממת על תרבות הג'יהאד ומבוסס כאמור ברובו על מסמכים וציטוטים מהחלטות מועצת האיחוד האירופי... השפה שבה כתוב הספר שוטפת, אינטלקטואלית, נעימה לקריאה."
מאיר עוזיאלמקור ראשון
 
"ליטמן עשתה בספרה עבודת תחקירנות למופת והוכיחה את קיומה של תופעת כניעה כללית של אירופה לאיסלאם."
אמנון זקונטהארץ

"חשוב לקרוא את הספר כדי לעמוד מול המציאות ולא להתכחש לה."
רבקה סנההזמן השלישי
 
"ספר מרתק."
רחל שוורצבוים, זו עירי


שם הספר: אירוערבּיה
שם המחבר: בת יאור
שם המתרגם: אריה חשביה
שפת המקור: אנגלית
שם הספר בלועזית, Eurabia - The Euro-Arab Axis
שם המחבר/ת בלועזית, Bat Ye'or

כריכהרכה
פורמט, 21X13.5
שנת הוצאה לאור: 2008
מספר עמודים456 
אירוערביה בת יאור

קונים שתעניינו בספר זה התעניינו גם ב:

פליטים יהודים במלחמת העצמאות / נורית כהן־לוינובסקי

פליטים יהודים במלחמת העצמאות / נורית כהן־לוינובסקי

03/06/2016 15:55:00
כשישים אלף איש, אחד מכל עשרה, היה מניין הפליטים היהודים מלחמת העצמאות. המלחמה עקרה אותם מבתיהם, ניתקה אותם ממשפחותיהם. רחוקים מבתיהם, מפוחדים ועל סף ייאוש, הם הסתופפו בחדרי מדרגות ובמגורי. . .
המשך לקרוא »
גטו וילנה / אברהם סוצקבר

גטו וילנה / אברהם סוצקבר

30/04/2016 20:57:00
קיץ 1944: לאחר שהטיסו השלטונות הסובייטיים, במבצע יוצא דופן, את המשורר אברהם סוצקבר ואת אשתו מן השטחים שבשליטת הנאצים אל החופש התמסר המשורר מיד למשימה לכתוב חיבור על השואה בווילנה עירו. זה היה. . .
המשך לקרוא »
דיפלומט / זלמן שובל

דיפלומט / זלמן שובל

09/04/2016 12:43:00
"במזרח התיכון הולך ומתרחב הכאוס, וקרוב לוודאי שהוא לא ייעלם בעשורים הקרובים, אך יש דברים שנשארים יציבים וקבועים, ובהקשר זה יש להדגיש את חשיבות היחסים המיוחדים של ישראל עם ארצות-הברית, למרות. . .
המשך לקרוא »
תיק ליברמן / אביה אלף

תיק ליברמן / אביה אלף

12/12/2015 17:12:00
במאי 1997 פרש אביגדור ליברמן במפתיע מתפקידו כמנכ"ל משרד ראש הממשלה והלך לעשות לביתו. "עצות שלי שוות הרבה כסף," אמר. מאז ובמשך קרוב ל־20 שנה ליברמן נכנס לחיים הפוליטיים ויוצא מהם, ובפסקי הזמן. . .
המשך לקרוא »
אנשי העבר - ימיה האחרונים של האצולה הרוסית / דאגלס סמית

אנשי העבר - ימיה האחרונים של האצולה הרוסית / דאגלס סמית

08/04/2015 15:58:00
"אנשי העבר" – כך כינו הבולשביקים את בני האצולה שעד למהפכת 1917 משלו ברוסיה במישור הפוליטי, הצבאי, החברתי והתרבותי. סיפורה של האצולה הרוסית ושל קִצה המר כמעט שלא סופר עד היום במלואו. אנשי העבר. . .
המשך לקרוא »
מלחמת העולם השנייה / אנטוני ביוור

מלחמת העולם השנייה / אנטוני ביוור

10/12/2014 16:21:00
מלחמת העולם השנייה פרצה באוגוסט 1939 בפאתי מנצ'וריה בצפון סין, והסתיימה בדיוק שש שנים אחר כך בפלישה הסובייטית לצפון סין. המלחמה באירופה נראתה תלושה לגמרי, לכאורה, מהמלחמה באוקיינוס השקט ובסין, אבל
המשך לקרוא »
אדוני הכסף - הבנקאים אשר רוששו את העולם / ליאקת אחמד

אדוני הכסף - הבנקאים אשר רוששו את העולם / ליאקת אחמד

18/11/2014 16:57:00
המחבר ליאקת אחמד שוטח לפני קוראיו את המהלכים ואת ההכרעות של ארבעה בנקאים – ראשי הבנקים המרכזיים במדינותיהם – שחוללו את המיתון הגדול. אט־אט ובדייקנות ובבהירות מופלאות נחשפים לפנינו הבנקאים הגדולים . .
המשך לקרוא »
מטרהורן / קרל מרלנטס

מטרהורן / קרל מרלנטס

01/12/2014 20:15:00
מַטֶרהוֹרן היה עוד הר בסמוך לגבול צפון-וייטנאם, חסר חשיבות אסטרטגית, אחד מני רבים, עד שמפקד אוגדת הנחתים 5 החליט להפוך אותו לבסיס קדמי של האוגדה, במטרה לעצור את התקדמותו של...
המשך לקרוא »
ספינת העבדים: היסטוריה אנושית / מרקוס רדיקר

ספינת העבדים: היסטוריה אנושית / מרקוס רדיקר

08/07/2014 18:08:00
סיפורם של מיליוני האפריקאים שנחטפו ונשלחו כעבדים לעולם החדש במשך כ 400 שנה, מעולם לא תואר בצורה כה כנה ואכזרית. מרקוס רדיקר, היסטוריון ימי עטור פרסים, חקר במשך שלושה עשורים יומני ספינות, רישומי נמלים
המשך לקרוא »
סטיאגרהה בדרום אפריקה / 	מוֹהַנְדַס קַרַמְצ'אנד גנדהי

סטיאגרהה בדרום אפריקה / מוֹהַנְדַס קַרַמְצ'אנד גנדהי

16/08/2014 17:40:00
את המונח "סַטְיַאגְרַהָה" (אחיזה באמת) טבע גנדהי לתיאור מאבקה של הקהילה האסיאתית בדרום אפריקה. גנדהי טען שעל שני הצדדים לעבור שינוי פנימי עמוק, תוך יישום עקרונות של התנגשות לא אלימה. תורה זו, שימשה
המשך לקרוא »
יש 6 עמודים
לעמוד הקודם    1 2  3 4 5   לעמוד הבא   

 

הנציב האחרון / מוטי גולני
מחיר קטלוגי: 98.00   
מחיר דורטומה: 83.50 
בנובמבר 1945 התמנה לוטננט-ג'נרל סר אלן גורדון קאנינגהם לנציב העליון בארץ ישראל. כשבועיים בלבד לאחר שנודע כי קודמו לא יוכל להמשיך בתפקידו. דבר בעברו הצבאי לא הכין אותו לתפקיד כה תובעני וחסר. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
הדרך לירושלים / בני מוריס
מחיר קטלוגי: 89.00   
מחיר דורטומה: 75.50 
לוחמיו הבדווים של גנרל ג'ון גלאב, מפקדו הבריטי של הלגיון הערבי בשנת 1956-1939, העריצו אותו; בעיני היישוב הוא הצטייר כשכיר חרב אנטישמי שכל מטרתו למנוע הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. בני מוריס. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
1948 / בני מוריס
מחיר קטלוגי: 118.00   
מחיר דורטומה: 100.50 
"מלחמת 1948 הייתה ציון דרך בולט בעימות בין שתי תנועות לאומיות, שרבו על השליטה על אותה כברת אדמה. אך היא הייתה גם – ולו רק משום שכך תפסו אותה ערבים רבים. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
עבר גרמני זיכרון ישראלי / משה צימרמן
מחיר קטלוגי: 74.00   
מחיר דורטומה: 63.00 
ההיסטוריה הגרמנית היא מושא מחקר להיסטוריונים מחד גיסא ומשא זכרון קולקטיבי מאידך גיסא. להיסטוריון הישראלי כמו לזכרון הקולקטיבי הישראלי יחס מיוחד אל ההיסטוריה הזאת; בראש ובראשונה משום הרייך. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[
אודות] [מדיניות פרטיות] [תנאי שימוש] [עזרה]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 [Top]  [Add to Favorites]  [Site Map]  


שירות לקוחות 03-7920100 דואל: info@dortome.com
מרכז לוגיסטי: אזה"ת כפר קאסם אצל ליאור שרף שיווק והפצה בע"מ
כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 12964 הרצליה 4673327

 
לייבסיטי - בניית אתרים