דורטומה - ספרים מומלצים, עכשיו במבצע! - עושים סרטים / סידני לומט

 
לגרום לדברים לקרות דיויד אלן
הקוסם מארץ עוץ ל פרנק באום שמעוני
 

הסוד רונדה בירן
 

איך לא למות דר מייקל גרגר
 
הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים  
       
         
דף הבית >> קטגוריות ספרים >> ספרי קולנוע >> עושים סרטים / סידני לומט
 

שם הספר: עושים סרטים / סידני לומט עושים סרטים / סידני לומט
לחץ לתמונה מוגדלת
מחיר מחירון:  94.00ש"ח
מחיר דורטומה (לפני הטבה): 89.00ש"ח 
חברים משלמים פחות --> כן, אני רוצה קופון הנחה!
נשלח אליך תוך: 14 (ימי עסקים)
דאנאקוד/מס' קטלוגי: 500-136
הוצאה לאור: אסיה הוצאה לאור (הקליקו לספרים נוספים של ההוצאה)
 
כן, אני רוצה כזה!  מס' יחידות
 
מבצע משולב:    
מידע נוסף
סידני לומט, עושים סרטים  - אסיה הוצאה לאור בשיתוף עם קרן הקולנוע הישראלי

מה מביא במאי לבחור בתסריט מסוים?
כיצד יגרום לשחקניו להישאר רעננים ואמינים, טייק אחר טייק, באותה סצנה עצמה?
איך מתנהלים ביום צילום - שכולל יותר ממאה ניצבים ושלוש מוניות מתנגשות - במרכז היהלומים של ניו יורק?
מה נדרש כדי לרָצות את הבוסים באולפנים?
מהחזרה הראשונה ועד להקרנה הסופית, עושים סרטיםהוא מעשה ידי אמן, כתוב בבהירות, בשטף ובפתיחות אישית מפתיעה.
סידני לומט, אחד הבמאים המוערכים ביותר בעולם, שסרטיו היו מועמדים לכחמישים פרסי אוסקר, פורש בפנינו אוטוביוגרפיה מקצועית ויוצר מדריך מושלם למרכיבי העשייה הקולנועית: אמנות, מיומנות ועסקים. עם ארבעים שנות ניסיון בבימוי סרטים, ממסע ארוך אל תוך הלילה ועד אחר צהריים של פורענות ורשת שידור  – וכוכבים כקתרין הפבורן, פול ניומן, מרלון ברנדו ואל פאצ'ינו – משרטט לומט את פניה המורכבים של העשייה הקולנועית, ומראה איך עבודה דקדקנית והחלטות מהותיות שמתקבלות לעתים בחלקיק שנייה - הופכות בסופו של דבר לשעתיים קסומות על מסך הקולנוע.
 
"הקולנוע היה מקום טוב יותר לו נדרש כל במאי לשתף קולנוענים נוספים בתהליך יצירתו. התמזל מזלנו וסידני לומט, אחד הבמאים הגדולים של ארצות הברית, הוא היוצר שחולק אתנו את תפיסת עולמו ונקודת מבטו."
סטיבן שפילברג
 248 ע'. תרגום מאנגלית: ניב סבריאגו, שנת הוצאה 2012


הקדמה
שאלתי פעם את אקירה קורוסווה למה קבע את הפריים באחד השוטים בסרט ראן כפי שקבע. תשובתו היתה שאם היה מסיט את המצלמה סנטימטר אחד שמאלה, היה מתגלה לעין מפעל של סוני, ואם היה מסיט אותה סנטימטר אחד ימינה, היינו רואים את שדה התעופה – שניהם לא התאימו לסרט התקופתי. רק האדם שעשה את הסרט יודע מה עמד מאחורי הבחירות שתוצאתן ניכרת בכל פרט ביצירה. הן יכלו לנבוע מסיבות שונות ומשונות, החל מאילוצי תקציב וכלה בהשראה אלוהית.
   העבודה שנדרשת בעשייה הקולנועית היא נושא הספר הזה. תשובתו של קורוסווה מיטיבה להגדיר את האמת הפשוטה, ולכן רוב הסרטים שאדבר עליהם הם אלה שביימתי אני. בהם לפחות אני יודע היטב ממה נבעה כל החלטה יצירתית.
   אין דרך נכונה או דרך לא נכונה לביים סרט. אני כותב רק על איך שאני עובד. אם אתם תלמידים, אמצו הכול, אמצו רק מה שבא לכם וּותרו על השאר או ותרו על הכל. אחדים מהקוראים אולי ימצאו כאן פיצוי על כל הפעמים שצוות קולנוע תקע אותם בפקק תנועה או צילם בשכונה שלהם במשך כל הלילה. זה לא נראה כך, אבל אנחנו יודעים היטב את אשר אנחנו עושים, ועבודה רצינית מתנהלת גם כשלכאורה אנחנו מסתובבים באפס מעשה. לכל הקוראים האחרים, אנסה לספר כמיטב יכולתי איך סרטים נעשים. זהו תהליך מורכב מבחינה טכנית וגם רגשית. זוהי אמנות. זה מוצר כלכלי. זה שברון לב וכיף גדול. זוהי דרך חיים נפלאה.
   אזהרה בנוגע למה שלא תמצאו כאן: אין גילויים אישיים, לבד מרגשות שצמחו מתוך העבודה עצמה. אין רכילות על שון קונרי או על מרלון ברנדו. לרוב אני אוהב את האנשים שעובדים לצדי בתהליך שהנו בהכרח אינטימי מאוד. ולכן אני מכבד את החולשות ואת הגחמות שלהם, כמו שבוודאי הם מכבדים את שלי.
   לסיום עלי לבקש את סליחת הקוראים. כשהתחלתי לעשות סרטים, התפקידים היחידים בצוות שניתנו לנשים היו כנערות תסריט או במחלקת עריכה. כתוצאה מכך התרגלתי לחשוב על צוותי הסרטה בלשון זכר. רבים מאוד מסרטיי כללו כוחות משטרה בטרם נשים נטלו בהם חלק משמעותי, ולכן גם השחקנים בסרטיי היו לרוב גברים. סרטי הראשון לדוגמה, נקרא שנים-עשר גברים זועמים, (במקור 12 Angry Men, ובעברית שנים-עשר המושבעים). באותם הימים נשים היו פטורות ממינויים לחבר המושבעים רק מחמת היותן נשים. הכינויים בלשון זכר שמשמשים אותי מתייחסים כמעט תמיד גם לגברים וגם לנשים. מרבית העוסקים בקולנוע היום הם אנשים שגדלו בעולם שוויוני בהרבה מזה שבו גדלתי אני. כולי תקווה שלא אצטרך לחזור ולהתנצל על כך שוב.
            
עושים סרטים סידני לומט

במצמוץ העין - מבט על עריכת סרטים / וולטר מרץ'
מחיר קטלוגי: 84.00   
מחיר דורטומה: 82.00 
וולטר מרץ' הוא אחד העורכים המרתקים ורבי ההשפעה בקולנוע. בין הסרטים שערך: השיחה, אפוקליפסה עכשיו, הסנדק 2 ו-3, הקלות הבלתי נסבלת של הקיום, בית הקלפים והכשרון של מר ריפלי. מדבר על עריכת סרטים בפרספקטיב 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[
אודות] [מדיניות פרטיות] [תנאי שימוש] [עזרה]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 [Top]  [Add to Favorites]  [Site Map]  


שירות לקוחות 03-7920100 דואל: info@dortome.com
מרכז לוגיסטי: אזה"ת כפר קאסם אצל ליאור שרף שיווק והפצה בע"מ
כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 12964 הרצליה 4673327

 
לייבסיטי - בניית אתרים