דורטומה - ספרים מומלצים, עכשיו במבצע! - הם יורים גם בסוסים / הוראס מֶקוֹי

 
לגרום לדברים לקרות דיויד אלן
הקוסם מארץ עוץ ל פרנק באום שמעוני
 

הסוד רונדה בירן
 

איך לא למות דר מייקל גרגר
 
הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים  
       
         
דף הבית >> קטגוריות ספרים >> ספרות מתורגמת, ספרות עולם >> הם יורים גם בסוסים / הוראס מֶקוֹי
 

שם הספר: הם יורים גם בסוסים / הוראס מֶקוֹי הם יורים גם בסוסים / הוראס מֶקוֹי
לחץ לתמונה מוגדלת
מחיר מחירון:  98.00ש"ח
מחיר דורטומה (לפני הטבה): 99.00ש"ח 
חברים משלמים פחות --> כן, אני רוצה קופון הנחה!
נשלח אליך תוך: 14 (ימי עסקים)
דאנאקוד/מס' קטלוגי: 674-0129
הוצאה לאור: ספרי אחוזת בית (ידיעות ספרים) (הקליקו לספרים נוספים של ההוצאה)
 
כן, אני רוצה כזה!  מס' יחידות
 
מבצע משולב:    
מידע נוסף
"הם יורים גם בסוסים", סיפורו הקלאסי והמטלטל של הסופר האמריקאי הוראס מֶקוֹי, רואה אור לראשונה בעברית, והוא קורע לב ורלוונטי מתמיד. כאשר זכה בשנת 1969 לעיבוד קולנועי מצליח (בהשתתפות ג'יין פונדה), רבים מהצופים נסערו אז לגלות מה יכול לקרות מאחורי הקלעים של שעשועונים (במקרה זה, מרתון ריקודים) שנועדו לבדר קהל רחב.
 
רוברט, המספר, הוא שחקן מובטל בלוס אנג'לס של תחילת שנות השלושים – ימי השפל הכלכלי – שעומד למשפט בעוון רצח מזעזע ומוזר. בסיומו של מרתון ריקודים מטורף מול קהל חי – שנערך במשך שבועות, ברצף וללא הפסקה, באולם ענק ומעופש בלוס אנג'לס – הוא יורה מטווח אפס בראשה של שותפתו למרתון, גלוריה. כמוהו, גם היא שחקנית כושלת שמשתתפת במרתון כדי שיהיה לה אוכל ומקום לישון בו. כעת, רגע לפני הקראת גזר דינו, רוברט מספר על הנסיבות שהובילו לרצח, על התחרות שסחטה את כוחותיו, על גלוריה המדוכאת שהיתה לה רק משאלה נוראית אחת, על המפיקים הציניים שמבקשים לספק בכל דרך דרמות ודמעות, ועל שאר המשתתפים באירוע ההזוי, בהם צופים, אנשי הפקה וסלבריטאים.
 
"הם יורים גם בסוסים" הוא משל נוקב על כוחה ההרסני של תעשיית הבידור-להמונים, ועל האופן המחושב והקר שבו היא מנצלת חלומות של אנשים כדי לגרוף רווחים כספיים. אבל זוהי גם יצירת מופת שכתובה באיפוק וביופי עוצרי נשימה. אין פלא שכעשור לאחר צאתה, היא זכתה לשבחים מצד סופרים כמו ז'אן-פול סארטר ואנדרה ז'יד, שהשוו את מקוי לגדולי הסופרים האמריקאים, בהם המינגוויי, סטיינבק ופוקנר. סימון דה-בובואר אף טענה כי ספרו של התסריטאי הנשכח הוא "היצירה האקזיסטנציאליסטית הראשונה שנכתבה בארצות הברית".
בספר זה מתפרסם רומן נוסף של מקוי, "הייתי צריך להישאר בבית". הרומן מבוסס על חוויותיו כשחקן צעיר שמגיע ללוס אנג'לס בתקופת תור הזהב והאולפנים הגדולים, ומנסה למצוא את מקומו בלב התעשייה ההוליוודית חסרת הרחמים.


ע' 307 שנת הוצאה 2012

על המחבר
הוראס מֶקוֹי (Horace McCoy) נולד בשנת 1897 למשפחה אירית-אמריקאית ענייה בסביבות נשוויל, טנסי. בגיל שש-עשרה הוא עזב את בית הספר ועבד לפרנסתו כנהג מונית, כמכונאי רכב וכאיש מכירות. במלחמת העולם הראשונה שירת בחיל האוויר האמריקאי כמפציץ מוטס בשמי צרפת. בחמישה באוגוסט 1918, לאחר שטייס המטוס שלו נהרג במהלך קרב אווירי, תפס מקוי את מקומו, הצליח להפיל מטוס אויב ושב לבסיסו בשלום. על מעשה זה הוא זכה בעיטור של כבוד.
לאחר שחרורו מהצבא החליט מקוי להגשים את שאיפתו לעסוק בכתיבה. הוא החל לעבוד ככתב ספורט ופלילים בעיתון מקומי בדאלאס, ובהמשך עבר לעיתון מתחרה ושימש כעורך מדור הספורט. הוא נישא והיה אב לבן, אך לאחר זמן קצר נטש את משפחתו ונטמע בחיי החברה בעיר. את סיפוריו הראשונים פירסם בשנת 1925 בכתבי עת בלשיים, ואז גם החל לשחק על במת ה"ליטל תיאטר" שבדאלאס.
בשנת 1929, לאחר שנקלע לחובות, חדל מקוי מעבודתו כעיתונאי והחל לפרסם סיפורת פופולרית בכתבי עת שונים. בעקבות אחת מהופעותיו ב"ליטל תיאטר", שבה נכח סוכן שחקנים מאולפני אם-ג'י-אם, הוזמן מקוי למבחן בד בהוליווד, עבר ללוס אנג'לס אך נכשל במבחן. למרות זאת הוא החליט להישאר בעיר וניסה להשתלב בתעשיית הקולנוע המתפתחת, אלא שהמשבר הכלכלי החמור שפקד את ארצות הברית סיכל את תוכניותיו. לפרנסתו עבד במגוון של עבודות מזדמנות (מוזג, שומר ראש), ישן במכוניות נטושות, ואף שימש כשומר-סף במרתון ריקודים בסנטה מוניקה; עבודה שבעקבותיה כתב תסריט בשם "Marathon Dancers", אך לא הצליח למכור אותו לאולפנים. עם זאת, אולפני אר-קיי-או החתימו אותו על חוזה, ומקוי החל לעבוד כתסריטאי (בין היתר הוא היה שותף בכתיבת התסריט של "קינג קונג"). הוא גם נישא בשנית, ונולדו לו שני בנים ובת. את התסריט שהתבסס על חוויותיו כשומר-סף במרתון ריקודים, הוא עיבד לרומן שהתפרסם בשנת 1935 בשם: "They Shoot Horses, Don't They?". שלושת אלפים עותקים בלבד נמכרו בשנה הראשונה לצאתו של הרומן.
בשנים הבאות פירסם מקוי את הספר האוטוביוגרפי (No Pocket In a Shroud" (1937" ואת הרומן "הייתי צריך להישאר בבית" (1938), שגם הוא התבסס על חוויותיו בהוליווד. בסוף שנות השלושים ובמהלך שנות הארבעים כתב תסריטים רבים, בהם לסרט בכיכובו של ארול פלין.
באמצע שנות הארבעים גילו הסופרים הצרפתים, מחשובי הזרם האקזיסטנציאליסטי — בהם ז'אן-פול סארטר, אנדרה ז'יד ואנדרה מאלרו — את הרומן "הם יורים גם בסוסים". יצירתו של מקוי זכתה בפיהם לשבחים רבים, והוא הועמד בשורה אחת עם גדולי הסופרים האמריקאים כארנסט המינגוויי, ויליאם פוקנר וג'ון סטיינבק. סימון דה-בובואר אף הכתירה את הרומן כ"יצירה האקזיסטנציאליסטית הראשונה שנכתבה בארצות הברית". מקוי, שחי חיים נהנתניים בהוליווד, היה באותה תקופה מרושש, וסבל מעודף משקל ומהתמכרות לאלכוהול.
בשנת 1948 הוא פירסם רומן מצליח נוסף שעובד לסרט קולנוע: "Kiss Tomorrow Goodbye", בכיכובו של ג'יימס קגני. לצד "הם יורים גם בסוסים", נחשב רומן זה לשיא ביצירתו של מקוי.
בדצמבר 1955, כשהוא בן חמישים ושמונה, לקה הוראס מקוי בהתקף לב והלך לעולמו. חסר פרוטה היה במותו, ואלמנתו נאלצה למכור את כל אוספי ספריו ותקליטי הג'אז שלו כדי לממן את הלווייתו.
סרט המבוסס על הרומן "הם יורים גם בסוסים" עלה למסכים בשנת 1969, וזכה לשבחי המבקרים ולהצלחה קופתית גדולה ברחבי העולם. בסרט, שביים סידני פולק, השתתפו ג'יין פונדה (כגלוריה) ומייקל סרזין (כרוברט). פונדה היתה מועמדת על תפקידה לפרס האוסקר לשחקנית הטובה ביותר (ולפרסים יוקרתיים נוספים), אך מי שגרף את פרס האוסקר לשחקן המשנה הטוב ביותר באותה השנה היה דווקא ג'יג יאנג, שגילם בסרט את מנחה המרתון רוקי גרָבוֹ. 


ביקורות
ביקורת על הספר מאת ירח טל בערוץ המדע של 'הארץ',אוגוסט 2012.
הספר במדור ההמלצות של 'עיתון 77', יולי 2012.
ביקורת על הספר מאת יעל נעמני במוסף '7 לילות' של 'ידיעות אחרונות', יולי 2012.

המלצה על הספר במדור ספרים מומלצים מאת יואל כהן, 'לאישה', יוני 2012
ביקורת על הספר מאת יורם קניוק, מוסף 'ספרים' ל'הארץ', יוני 2012

המלצה על הספר מאת יפתח אשכנזי, 'מעריב – הז'ורנל', יוני 2012

המלצה על הספר במגזין 'עולם האישה',יוני 2012
הספר במדור 'סולמות וחבלים', 'מעריב – הז'ורנל', מאי 2012
הם יורים גם בסוסים


 

חירות / ג'ונתן פראזן
מחיר קטלוגי: 118.00   
מחיר דורטומה: 100.50 
העניינים במשפחת ברגלנד מתחילים להתערער כשג'ואי, נער הזהב המפונק, קושר קשר בלתי הולם עם בת השכנים, אבל הם מגיעים לידי משבר רק כשהוא עובר לגור בבית הסמוך אתה ועם הוריה ההמוניים. פטי, אמו, רואה. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
הנוסע הסמוי / ז'ורז' סימנון
מחיר קטלוגי: 88.00   
מחיר דורטומה: 75.00 
חשדות, תככים ושערוריות מקיפים את ז'יל, בן התשע עשרה, השב אחרי שנים אל עיר החוף הצרפתית, אל מולדתו שאינו מכירה. דודו אוקטאב, העשיר המופלג ורב-ההשפעה, מת, וז'יל הוא יורשו היחיד. מה היה מקור כוחו. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
פסבדו - רומן גארי
מחיר קטלוגי: 68.00   
מחיר דורטומה: 44.00 
פסבדו הוא אוטוביוגרפיה מדומיינת של סופר מומצא. כתב אותה הסופר הנודע רומן גארי, אך גיבור האוטוביוגרפיה אינו גארי עצמו כי אם אמיל אז'אר, הסופר שגארי בדה מלבו ופרסם בשמו כמה מהנודעים והנפלאים. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
ס.י.ק.ר.ט / ל' מארי אדליין
מחיר קטלוגי: 94.00   
מחיר דורטומה: 39.90 
קאסי רוֹבּישוֹ, שהתאלמנה בגיל צעיר אחרי נישואים איומים, עובדת כמלצרית ומסתפקת בחיי שגרה שקטים. כשהיא מוצאת בבית הקפה שלה מחברת עם תיאורי סקס מפורטים שנשמטה לאחת הלקוחות, היא המומה לגלות עולם. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[
אודות] [מדיניות פרטיות] [תנאי שימוש] [עזרה]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 [Top]  [Add to Favorites]  [Site Map]  


שירות לקוחות 03-7920100 דואל: info@dortome.com
מרכז לוגיסטי: אזה"ת כפר קאסם אצל ליאור שרף שיווק והפצה בע"מ
כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 12964 הרצליה 4673327

 
לייבסיטי - בניית אתרים