דורטומה - ספרים מומלצים, עכשיו במבצע! - הירושימה - סיפורם של שישה ניצולים / ג'ון הרסי

 
לגרום לדברים לקרות דיויד אלן
הקוסם מארץ עוץ ל פרנק באום שמעוני
 

הסוד רונדה בירן
 

איך לא למות דר מייקל גרגר
 
הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים  
       
         
דף הבית >> קטגוריות ספרים >> מומלצים >> הירושימה - סיפורם של שישה ניצולים / ג'ון הרסי
 

שם הספר: הירושימה - סיפורם של שישה ניצולים / ג'ון הרסי הירושימה - סיפורם של שישה ניצולים / ג'ון הרסי
לחץ לתמונה מוגדלת
מחיר מחירון:  72.00ש"ח
מחיר דורטומה (לפני הטבה): 82.00ש"ח 
חברים משלמים פחות --> כן, אני רוצה קופון הנחה!
נשלח אליך תוך: 14 (ימי עסקים)
דאנאקוד/מס' קטלוגי: 674-0003
הוצאה לאור: ספרי אחוזת בית (ידיעות ספרים) (הקליקו לספרים נוספים של ההוצאה)
 
כן, אני רוצה כזה!  מס' יחידות
 
מבצע משולב:    
מידע נוסף
"הירושימה" הספר, ראה אור למעשה בפעם הראשונה ב-31 באוגוסט 1946, ככתבת עומק במגזין "ניו יורקר", אשר הרעישה את ארה"ב.  לראשונה בתולדותיו, ייחד המגזין גיליון שלם לפרסום כתבה אחת ויחידה, ללא הקריקטורות המפורסמות שלו וללא חלק ניכר ממודעות הפרסומת שהיו אמורות להתפרסם בו. את הכתבה הארוכה במיוחד, שנקראה בפשטות "הירושימה", חיבר הזוכה בפרס פוליצר, הסופר והעיתונאי האמריקני ג'ון הרסי.
לא רבים חזו את הסערה אשר תתחולל לאחר פרסום "הירושימה". בתוך שעות מרגע הפצת המהדורה הראשונה של הגיליון, נחטפו כל שלוש מאות אלף עותקיה, בקשות להדפסות חוזרות זרמו מכל רחבי העולם, הכתבה הוקראה בשלמותה ברדיו בארצות הברית ובארצות אחרות, נדונה בהרחבה בכל העיתונים המרכזיים ונסקרה במגזינים אחרים.
הספר "הירושימה" שראה אור על פי הכתבה, תורגם ל-19 שפות, נמכר ברחבי העולם בלמעלה משלושה מיליון עותקים, מהדורות שלו לא פסקו לצאת מבית הדפוס, והוא מופיע בכל רשימה של יצירות מופת, עד היום. כעבור ארבעים שנה הוסיף ג´ון הרסי פרק נוסף, ובו הוא מתחקה אחר גורלם של השישה. פרק זה נכלל במהדורה העברית של הספר.
 
"הירושימה" הוא תיאור הומניסטי ורגיש להפליא של השפעותיה של פצצת האטום הראשונה שהוטלה בתולדות האנושות על חייהם של שישה ניצולים, תושבי הירושימה. ארבעת פרקיו הראשונים של הספר מתחקים על קורותיהם החל ברגעים הספורים שלפני הטלת הפצצה וכלה בשבועות שלאחריה.

"על כל בן תרבות חלה חובה לקרוא את הספר הזה", כך אמר המבקר של "סאנדיי רוויו אוף ליטרטור" על "הירושימה". אבל עוד לפני החובה, זוהי זכות גדולה. משום שהוא מרתק ועוצר נשימה, ומשום שאת הגיבורים שלו – גיבורים באמת – פשוט אי – אפשר לשכוח: תופרת אלמנה, כומר מתודיסטי, רופא מתמחה, פקידה במפעל, רופא ותיק וכומר גרמני ישועי, שנבחרו על ידי המחבר לאחר שקיים ראיונות עם מאות אנשים.
"הירושימה "הוא ספר עוצר נשימה, שגיבוריו בלתי נשכחים. הוא לא רק מעורר מחשבות על  המלחמה ההיא ועל מלחמות בכלל, אלא גם כתוב באופן ייחודי לספרי מופת שעוקבים אחר בני אדם  ובכך מעבירים את גודל הזוועה. ככזה, הוא ספר חובה לכל בן תרבות.
 
פרופ' אסא כשר מן הקתדרה לאתיקה מקצועית ולפילוסופיה של הפרקטיקה באוניברסיטת תל אביב, הוסיף לספר אחרית הדבר, ובה מחשבות על הירושימה – העיר, האירוע ההיסטורי והספר.
 
ע' 194 שנת הוצאה 2005.
על המחבר
ג'ון הרסי נולד בסין ביוני 1914.
במשך תקופה, שימש כמזכירו של הסופר והמחזאי האמריקני סינקלייר לואיס, ועבד כמה שנים כעיתונאי. הוא היה הכתב של "טיימס מגזין" במזרח הרחוק, ובמהלך מלחמת העולם השנייה שלח גם למגזינים "לייף" ו"ניו יורקר" סקירות על הקרבות באוקיינוס השקט ועל פלישת הצבא האמריקני לאיטליה.
בתום המלחמה החל הרסי להקדיש את עיקר זמנו לכתיבת פרוזה.
ב-1945 זכה הרסי בפרס פוליצר.
בשנים שלאחר פרסום "הירושימה" מילא הרסי תפקיד מרכזי במאבק לעיצוב דמותה של האנושות בעידן האטום. בשנות החמישים של המאה העשרים הוא מיקד את התעניינותו ומעורבותו הפעילה בחינוך הציבורי באמריקה, ובהמשך לימד באוניברסיטת ייל. הרסי שימש נשיא "אגודת הסופרים של אמריקה" ונבחר ליושב הראש של "האקדמיה האמריקנית לאמנויות ולספרות".
הרסי נפטר ב-1993, ובמותו הותיר יבול יצירתי עשיר של עשרים ושישה ספרים. 
[לקריאת הפרק הראשון הקליקו כאן]

הירושימה

[לקריאת הפרק הראשון הקליקו כאן]

הפצצה / ג'ים באגוט
מחיר קטלוגי: 128.00   
מחיר דורטומה: 119.00 
איך בדיוק זה קרה? איך נוצר הכלי המאיים הזה? את הפצצה יצרו, כמובן, כמה מגדולי הפיזיקאים בעולם, רבים מהם חתני פרס נובל — פיזיקאים שרק שנים אחדות קודם לכן חוללו שורה של מהפכות במדע התיאורטי ועירערו . . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[
אודות] [מדיניות פרטיות] [תנאי שימוש] [עזרה]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 [Top]  [Add to Favorites]  [Site Map]  


שירות לקוחות 03-7920100 דואל: info@dortome.com
מרכז לוגיסטי: אזה"ת כפר קאסם אצל ליאור שרף שיווק והפצה בע"מ
כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 12964 הרצליה 4673327

 
לייבסיטי - בניית אתרים