דורטומה - ספרים מומלצים, עכשיו במבצע! - לגעת בעושר איך להפוך מכשולים להזדמנויות! / שרון ל' לכטר, גרג ס' ריד פתח דבר

 
לגרום לדברים לקרות דיויד אלן
הקוסם מארץ עוץ ל פרנק באום שמעוני
 

הסוד רונדה בירן
 

איך לא למות דר מייקל גרגר
 
הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים  
       
         
דף הבית >> פרקים ראשונים >> לגעת בעושר איך להפוך מכשולים להזדמנויות! / שרון ל' לכטר, גרג ס' ריד פתח דבר
 

לגעת בעושרשרון ל' לכטר, גרג ס' ריד 
איך להפוך מכשולים להזדמנויות! 


פתח דבר
אם תאמין בעצמך, תוכל להצליח .
אתה שולט בגורלך.
דברים רבים אינם בשליטתנו, אבל בדברים החשובים באמת, תודעתנו וגישתנו לחיים, אנו יכולים לשלוט. לכוחות שמחוץ לנו אין כמעט קשר להצלחה. מי שמתכנת את עצמו להצליח יצליח גם בנסיבות הקשות ביותר. הפתרונות למרבית הבעיות נובעים ממקור אחד בלבד: האדם עצמו.
מי שחי את החיים במלואם דומה למי שעושה רפטינג בסירת גומי במים גועשים. משקיבלתם על עצמכם מחויבות תתקשו לשנות את דעתכם, לסובב את הסירה לאחור ולחתור במעלה הנהר אל המים השלווים. אבל ההתרגשות וההרפתקה הן שהופכות את המסע לכדאי. אם לא תסתכנו אף פעם אמנם לא תכירו את תהומות הייאוש, אך גם לא תחוו את תחושת ההתעלות שמתלווה להצלחה.
קבלו החלטה למצות את החיים עד תומם .
ייתכן שהזהב נמצא במרחק נגיעה.
-
נפוליאון היל
הערת המחברים 
מקורו של הסיפור הזה הוא חוויה שחווינו כשבדקנו את השפעת הפילוסופיה של נפוליאון היל על הצלחתם שלא תיאמן של יזמים, של פילנתרופים, של ספורטאים ושל אנשי עסקים. עם זאת נטלנו לעצמנו מידה מסוימת של חירות וטווינו עלילה מרתקת.
כל הדמויות בספר, למעט מיה, דייוויד וג'ונתן באקלנד, הן אמיתיות, והיתה לנו הזכות לשוחח איתם פנים אל פנים. סיפוריהם, סיפורים על אומץ והישגים, הם אמיתיים; לקחי חייהם אמיתיים.
הסיפור שלנו מעוטר במילים שנפוליאון היל עצמו כתב בתחילת המאה העשרים. עוצמתן של המילים האלה נותרה כשהיתה בעת כתיבתן, כפי שתגלו בעצמכם כשתקראו את לגעת בעושרשרון ל' לכטר וגרג ס' ריד
מבוא 
בשנת 1908 התגלגלה לידי נפוליאון היל, עיתונאי וסופר אמריקני לא ידוע, ההזדמנות הנדירה לראיין את האדם העשיר ביותר באמריקה, אנדרו קרנגי. קרנגי העניק להיל, שהיה אז בן 25 , מכתב המלצה שפילס לו דרך אל 500 האנשים המצליחים ביותר של אותם ימים בתחומי העסקים, הפוליטיקה, המדע והדת. מטרתו היתה לגלות את המכנים המשותפים של ההצלחה. מאותם ראיונות נוצר ספרו חשוֹב והתעשר (נפוליאון היל, חשוב והתעשר, תרגום: אדר ארנון, תל אביב, אור-עם, 2006).
הספר פורשׂ את 13 עקרונות ההצלחה וההישגים האישיים ואת הפילוסופיה שמאחוריהם. היל יצר את תנועת ההתפתחות האישית שסוחפת את העולם מאז.
בפרק הראשון של ספרו, שהפך לקלסיקה בינלאומית, מספר היל את סיפורו של ר' דארבי שוויתר על חלומו להתעשר מחיפוש אחר זהב והפסיק לחפור קרוב מאוד למקום שבו התגלה אחר כך עורק זהב גדול.
סיפורו של דארבי מזכיר לנו שלפעמים הישגינו והצלחותינו הגדולים ביותר קרובים יותר מכפי שנדמה לנו. חשוב והתעשר הפיח תקווה באנשים. הספר ראה אור בימי השפל הכלכלי הגדול ושימש, ועדיין משמש, גלגל הצלה למיליוני אנשים בעולם שמחפשים חיים טובים יותר, חיי שפע.
נחלוף קדימה במהירות על פני מאה שנה: היום קרן נפוליאון היל רוצה להעניק לכל אדם תקווה מחודשת ואומץ במשבר הכלכלי הנוכחי.
הקרן הקימה צוות חדש, ציידה אותו במכתב המלצה ושלחה אותו לפגוש דמויות משפיעות בתחומים שונים, במטרה למצוא תשובה לשאלה עכשווית: מדוע לא הרימו ידיים בתקופות משבר?
מהראיונות האלה הופקו לקחים רבים והם מובאים בספר שלפניכם. מקריאת סיפוריהן של הדמויות הבולטות האלה תלמדו מה דחף אותן להמשיך ומה נתן להן אומץ להתמיד. האנשים האלה משתפים אתכם בסיפורי הצלחותיהם כדי שתוכלו למצוא את דרככם האישית להצלחה.
הקרן שמחה לגלות שכמעט כל סמלי ההצלחה האלה ייחסו לספרו של היל את הכוח המניע שמאחורי הישגיהם.
גם אני יכול להעיד שרעיונותיו של היל היו מקור ההשראה שלי ולימדו אותי את העקרונות החיוניים להצלחה. יתר על כן, היל העניק לי כוח להמשיך בשעה שאנשים אחרים לא היו שותפים ללהט ולחזון שלי.
בנוף הגלובלי של היום חשוב לזכור שאחרי שנמצא את תכלית חיינו ונאתר את השותפים לדרך, את "מועצת החכמים" שלנו, המשך המסע הוא באחריותנו, יהיה האתגר קשה ככל שיהיה. כל אחד מאיתנו בורך בכישרון ואותו עליו לחלוק עם העולם.
אין ספק שנכונו לנו קשיים וכישלונות. אבל מי שלא יירתעו מהפחד וימשיכו בדרכם הם יהיו מנהיגי המחר.
אל תחכו שהכול יהיה בדיוק כרצונכם. זה אף פעם לא יהיה מושלם. תמיד יהיו אתגרים, מכשולים ומצבים הרחוקים מלהיות מושלמים. ובכל זאת כדאי לצאת למסע. בכל צעד שתעשו תגלו שאתם חזקים יותר, מיומנים יותר, בטוחים בעצמכם יותר ומצליחים יותר.
אני מזמין אתכם לגלות את הכישרון הייחודי שלכם, ואחר כך להמשיך לפתח אותו, לא לוותר ולא להתייאש. הרי אתם קרובים לגעת בעושר.
מרק ויקטור הנסן*
 
מרק ויקטור הנסן הוא יוצר משותף של סדרת רבי המכר ברשימת ניו יורק טיימס "מרק עוף לנפש" ומחבר משותף של הספרים לפצח את קוד העושר (הוצאת מטר, 2007 , תרגום: אמה ברוורמן), מיליונר ברגע (הוצאת מטר, 2003 , תרגום: אמה ברוורמן) וכן מזומן בהרף עין .(Cash in a Flash) כמו כן כתב את הספר הילדים העשירים באמריקה  .(The Richest Kids in America)
 
[המשך . . .]

לגעת באושר ספר 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[
אודות] [מדיניות פרטיות] [תנאי שימוש] [עזרה]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 [Top]  [Add to Favorites]  [Site Map]  


שירות לקוחות 03-7920100 דואל: info@dortome.com
מרכז לוגיסטי: אזה"ת כפר קאסם אצל ליאור שרף שיווק והפצה בע"מ
כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 12964 הרצליה 4673327

 
לייבסיטי - בניית אתרים