דורטומה - ספרים מומלצים, עכשיו במבצע! - חתיכות העץ הקטנות של אלוהים / מָריימָה בָּה, אוּסמָן סֶמבֶּן, שייח חמידוּ קֶן

 
לגרום לדברים לקרות דיויד אלן
הקוסם מארץ עוץ ל פרנק באום שמעוני
 

הסוד רונדה בירן
 

איך לא למות דר מייקל גרגר
 
הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים  
       
         
דף הבית >> קטגוריות ספרים >> ספרות מתורגמת, ספרות עולם >> חתיכות העץ הקטנות של אלוהים / מָריימָה בָּה, אוּסמָן סֶמבֶּן, שייח חמידוּ קֶן
 

שם הספר: חתיכות העץ הקטנות של אלוהים / מָריימָה בָּה, אוּסמָן סֶמבֶּן, שייח חמידוּ קֶן חתיכות העץ הקטנות של אלוהים / מָריימָה בָּה, אוּסמָן סֶמבֶּן, שייח חמידוּ קֶן
לחץ לתמונה מוגדלת
מחיר מחירון:  98.00ש"ח
מחיר דורטומה (לפני הטבה): 92.00ש"ח 
חברים משלמים פחות --> כן, אני רוצה קופון הנחה!
נשלח אליך תוך: 14 (ימי עסקים)
דאנאקוד/מס' קטלוגי: 674-00
הוצאה לאור: ספרי אחוזת בית (ידיעות ספרים) (הקליקו לספרים נוספים של ההוצאה)
 
כן, אני רוצה כזה!  מס' יחידות
 
מבצע משולב:    
מידע נוסף
"חתיכות העץ הקטנות של אלוהים - שלוש יצירות מופת מסנגל", הינה אסופה של שלושה סיפורים, שלוש יצירות מופת, המתארות את אפריקה שלאחר עידן הקולוניאליזם. אגב פתיחת צוהר לקורא לנופי אפריקה שלאחר תום עידן הקולוניאליזם, מתארים המחברים את המתח שבין מסורת לבין צורך בהשכלה מערבית, ומעבירים תחושה לגבי השפעתה של צרפת על סנגל ועל התושבים אשר הותירה אחריה.
"חתיכות העץ הקטנות של אלוהים" פותח אשנב לתרבות העשירה של בני סנגל בעידן המודרני שלאחר עצמאותם, ומוליך את הקוראים למסע תרבותי מרתק, המשלב בין תרבויות מקומיות ומורשת קולוניאלית. זוהי הזדמנות נדירה מאוד להכיר ספרות משובחת שנכתבה על ידי טובי הסופרים מסנגל. שלושת הסיפורים מספקים מבט אנושי מגוון ומכמיר לב על דילמות אוניברסליות שעוסקות בזהות מגדרית, פוליטית, מעמדית ותרבותית.

"מכתב ארוך כל כך" מאת מריאמה בָּה, הוא רומן על שתי חברות. כשמת בעלה של רמטולאי, היא ממהרת לכתוב לחברתה עיישטו שעזבה את סנגל, ובמכתבה הארוך מגוללת את סיפור נטישתו של בעלהּ לטובת אישה צעירה.

"חתיכות העץ הקטנות של אלוהים" מאת אוסמן סמבן, מספר על שביתת פועלי הרכבת הצרפתית והרעב שפורץ בכפר סנגלי קטן בעקבות השביתה. כל הדמויות חוזרות מן המאבק הזה שונות מכפי שהן נכנסו אליו. בסיפור נפרשת גלריה צבעונית של נשים וגברים, מהעיר ומהכפר, המשקפת את פניה המורכבות של סנגל.

"הרפתקה בערפל" מאת שייח חמידו קן, הוא רומן העוסק במתח בין מסורת לבין צורך בהשכלה מערבית. לאחר התלבטות קשה, מעביר אחד המנהיגים המקומיים את בנו ללימודים בבית ספר צרפתי. הבן עושה חיל ויוצא ללמוד בפריז, ושם מתעמת עם פילוסופיות מערביות, מתיידד עם נשים, ובסופו של דבר שב למולדתו ונקרע בין שני העולמות.
 
"החיפוש אחר 'אותנטיות', עובר כחוט השני בכל אחד מן הרומנים באסופה הזאת, שמחבריהם נאבקים לשדר קול אפריקני דווקא בז'אנר ספרותי ובשפה הנטועים עמוק בתוך התרבות הקלוניאלית." כך כותבת באחרית הדבר ד"ר לין שלר, מנהלת מרכז אפריקה על-שם תמר גולן, שגם בחרה את היצירות המופיעות בספר. מדוע נכתבו הרומנים בצרפתית, ולא בשפה המקומית? איך מכניסים לז'אנר אירופי כמו "רומן" סממנים ספרותיים מקומיים? תשובותיה של ד"ר שלר לשאלות אלה ואחרות מרחיבות את הבנתנו והנאתנו מהיצירות. 
ע' 575, שנת הוצאה 2012.


על המחברים
מָריימָה בָּה נולדה בשנת 1929 למשפחה ממעמד הביניים בעיר דקר שבסנגל. אביה היה עובד מדינה שלימים כיהן כשר הבריאות הראשון בממשלה העצמאית של סנגל. אמהּ מתה בילדותה, והיא גודלה בידי הורי אמה. כילדה, נחשפה בָּה לחינוך צרפתי קולוניאלי-מסורתי, במקביל ללימודים בבית ספר מוסלמי. היא הצטיינה בלימודיה וזכתה לכבוד רב כשבבחינות הכניסה לתיכון השיגה את הציון הגבוה ביותר בכל מערב אפריקה הצרפתית.
במהלך לימודיה פירסמה בָּה את היצירה הלא-בדיונית הראשונה שלה: מסה ביקורתית נוקבת על החינוך הקולוניאלי בסנגל. עם תום לימודיה, ב-1947, היא עבדה במשך שתים-עשרה שנה כמורה בבית ספר יסודי, ומאוחר יותר התמנתה למפקחת אזורית. בתקופה זו נישאה לחבר הפרלמנט הסנגלי אובֶּייה דִיוֹפּ. לבָּה ולבעלה נולדו תשעה ילדים, עד שהשניים התגרשו.
ספרה הראשון, "מכתב ארוך כל כך", פורסם ב-1979 וזכה מיד לשבחי הביקורת וכן לפרס נוֹמה היוקרתי לשנת 1980. באורח טרגי, בָּה מתה ממחלה שישה חודשים בלבד לאחר קבלת הפרס. ספרה השני, "Scarlet Song", על נישואי אישה אירופית לגבר אפריקאי, פורסם רק לאחר מותה, ב-1981.

אוּסמָן סֶמבֶּן, סופר ויוצר סרטים סנגלי, נולד בשנת 1923 בזיגינשוֹר שבסנגל. בניגוד לרוב הסופרים הסנגלים שהשתייכו לאליטה שקיבלה חינוך מערבי בתקופה הקולוניאלית, הביוגרפיה של סמבן יוצאת דופן. הוא לא קיבל חינוך פורמאלי, ורכש את השכלתו באופן עצמאי. בגיל חמש-עשרה החל לעבוד כדייג, ולאחר מכן עבד כבנאי, כשרברב, כמכונאי וכעובד נמל. דווקא ניסיונו זה, שרכש בעבודות כפיים ובמסגרת פעילותו באיגודים מקצועיים,  הוא שהשפיע על יצירתו הספרותית והקולנועית.
סמבן גויס לצבא הצרפתי במלחמת העולם השנייה, ולאחר המלחמה עבד במרסיי כפועל נמל. ספרו הראשון "Le Docker Noir" ("עובד הנמל השחור") התפרסם בשנת 1956 ומשקף את חייו במרסיי בתקופה זו.
מאז ועד מותו ב-2007, פירסם סמבן עשרה ספרים ויצר אחד-עשר סרטים. השקפותיו המרקסיסטיות ופעילותו במסגרת האיגודים המקצועיים הובילו אותו לבחון בביקורתיות את החברה האפריקאית הפוסט-קולוניאלית. יצירותיו עוסקות תמיד ביחסי כוחות ובקונפליקטים שבין שליט ונשלט, מדינה ועם, עשירים ועניים, גברים ונשים, זקנים וצעירים. גישתו אוהדת תמיד את החלש/הקורבן, והיא מהווה מעין מסע צלב מהפכני נגד ניצול באשר הוא. בעיני סמבן, תפקיד הסופר הוא להיות דובר לבני עמו ולהעביר את קולותיהם הפנימיים של החלשים והמנוצלים בחברה – מי שקולם אינו יכול להישמע.


שייח חמידוּ קֶן נולד בשנת 1928 במָטָם שבאזור פוּטָה טוֹרוֹ בצפון-מזרח סנגל. משפחתו השתייכה לבני הטוּקולור – מן הקבוצות האתניות החשובות באזור, שאמונתה החזקה באסלאם סיפקה לה עמידות יחסית בפני השפעות הקולוניאליזם הצרפתי. קֶן למד בבתי ספר אסלאמיים מסורתיים עד גיל עשר, ואז נרשם בידי אחד מדודיו לבית הספר הצרפתי בעיר לוּגָה. השכלתו הרשמית נמשכה במָטָם ואחר כך בדקר, שם השלים את השכלתו התיכונית בשנת 1948. הוא נמשך לפילוסופיה ונרשם לתוכנית שהעניקה לו מלגה ללימודי המשך, אבל גם חייבה אותו לעבוד בשירות הממשל הצרפתי במשך עשר שנים לאחר סיום התואר. בסופו של דבר נשלח לסורבון להשלים את התואר בפילוסופיה ובמשפטים, וב-1958 חזר לסנגל לעבוד בשירות הממשל הקולוניאליסטי.
יתרונות החינוך הקולוניאלי באו לידי ביטוי בחייו המאוחרים יותר של קֶן, אשר טיפס לעמדות בכירות בצמרת הפוליטית: כשר בממשלת סנגל וכנציג מטעם האו"ם וארגון אונסק"ו באפריקה ובקנדה. כיום (2012), כשהוא בן שמונים וארבע, ממשיך קֶן להתגורר בסנגל.

קוראים שהתעניינו ב"חתיכות העץ הקטנות של אלוהים", התעניינו גם ב:

מספר אפס / אומברטו אקו

מספר אפס / אומברטו אקו

27/04/2016 17:25:00
פאזל מרהיב על עולמה האפל של המֶדיה ועל קונספירציה לרצח. 1945.אגם קומו, איטליה. מוסוליני והמאהבת שלו נלכדים ומוּצאים להורג (לכאורה?) על ידי פרטיזנים מקומיים. הנסיבות המדויקות של האירוע שנויות. . .
המשך לקרוא »
לקסיקון / מקס ברי

לקסיקון / מקס ברי

27/04/2016 16:51:00
הם גייסו את אמילי רף מרחובות סן פרנסיסקו. הם אמרו שזה בגלל שהיא טובה במילים. הם עוד יתחרטו על זה. הם אמרו שוויל פארק לא היה אמור לשרוד. אבל הוא לא זוכר. עכשיו הם רודפים אחריו והוא לא יודע. . .
המשך לקרוא »
על שפת המים / שרה גרואן

על שפת המים / שרה גרואן

21/04/2016 10:48:00
סיפור אהבה מופלא של צעירה מיוחסת, העוברת מסע התבגרות בכפר נידח בסקוטלנד. לאחר שהתבזו במסיבה של החברה הגבוהה בפילדלפיה, מדי הייד ובעלה אליס נענשים בהפסקת התמיכה הכספית של אביו, קולונל בדימוס. . .
המשך לקרוא »
הריצה של בינגו / ג'יימס א' לווין

הריצה של בינגו / ג'יימס א' לווין

11/04/2016 18:06:00
תכירו את בינגו, הרץ הכי מהיר של וולף, ברון הסמים השולט בשכונת העוני קיבֶּרה שבניירובי בירת קניה. בשעות הפנאי, בינגו בן ה 15- מבלה עם סלוֹ-ג'ורג' השתקן, משתעשע בזריקת אבנים על קרייזי הארי שגר. . .
המשך לקרוא »
2084 / בואלם סנסל

2084 / בואלם סנסל

09/04/2016 15:49:00
זוכה פרס האקדמיה הצרפתית לשנת 2015 בּוּאַלֶם סַנסַל, הסופר האלג'יראי עטור הפרסים, משרטט ביד אמן ובאומץ לב ספק־משל ספק־חזון אפוקליפטי על עולם עתידי המבוסס על שכחה ועל ציות לאל אחד. כל מחשבה. . .
המשך לקרוא »
הבחורים בסירה / דניאל ג'יימס בראון

הבחורים בסירה / דניאל ג'יימס בראון

04/04/2016 22:05:00
הבחורים בסירה – מתהומות השפל הכלכלי בארצות הברית אל מדליית הזהב האולימפית בחתירה הקבוצתית באולימפיאדת ברלין 1936. סיפורם הבלתי-ייאמן של תשעה בחורים אמריקאים, בני מעמד הפועלים, שהראו לעולם כולו. . .
המשך לקרוא »
ילדי השטאזי / דיוויד יאנג

ילדי השטאזי / דיוויד יאנג

04/04/2016 21:56:00
מזרח ברלין. 1975 דבר לא הכין את קארין מוּלר למחזה שנגלה לעיניה כשנקראה לזירת רצח של נערה שנמצאה מוטלת לרגלי חומת ברלין. כשהיא מגיעה למקום מתברר למולר שהמקרה הזה שונה מכל מה שנתקלה בו עד כה ב. . .
המשך לקרוא »
יש 32 עמודים
לעמוד הקודם    2 3 4 5  6 7 8   לעמוד הבא   
 

 
חתיכות העץ הקטנות של אלוהים


 

חירות / ג'ונתן פראזן
מחיר קטלוגי: 118.00   
מחיר דורטומה: 100.50 
העניינים במשפחת ברגלנד מתחילים להתערער כשג'ואי, נער הזהב המפונק, קושר קשר בלתי הולם עם בת השכנים, אבל הם מגיעים לידי משבר רק כשהוא עובר לגור בבית הסמוך אתה ועם הוריה ההמוניים. פטי, אמו, רואה. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
הנוסע הסמוי / ז'ורז' סימנון
מחיר קטלוגי: 88.00   
מחיר דורטומה: 75.00 
חשדות, תככים ושערוריות מקיפים את ז'יל, בן התשע עשרה, השב אחרי שנים אל עיר החוף הצרפתית, אל מולדתו שאינו מכירה. דודו אוקטאב, העשיר המופלג ורב-ההשפעה, מת, וז'יל הוא יורשו היחיד. מה היה מקור כוחו. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
פסבדו - רומן גארי
מחיר קטלוגי: 68.00   
מחיר דורטומה: 44.00 
פסבדו הוא אוטוביוגרפיה מדומיינת של סופר מומצא. כתב אותה הסופר הנודע רומן גארי, אך גיבור האוטוביוגרפיה אינו גארי עצמו כי אם אמיל אז'אר, הסופר שגארי בדה מלבו ופרסם בשמו כמה מהנודעים והנפלאים. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
ס.י.ק.ר.ט / ל' מארי אדליין
מחיר קטלוגי: 94.00   
מחיר דורטומה: 39.90 
קאסי רוֹבּישוֹ, שהתאלמנה בגיל צעיר אחרי נישואים איומים, עובדת כמלצרית ומסתפקת בחיי שגרה שקטים. כשהיא מוצאת בבית הקפה שלה מחברת עם תיאורי סקס מפורטים שנשמטה לאחת הלקוחות, היא המומה לגלות עולם. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[
אודות] [מדיניות פרטיות] [תנאי שימוש] [עזרה]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 [Top]  [Add to Favorites]  [Site Map]  


שירות לקוחות 03-7920100 דואל: info@dortome.com
מרכז לוגיסטי: אזה"ת כפר קאסם אצל ליאור שרף שיווק והפצה בע"מ
כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 12964 הרצליה 4673327

 
לייבסיטי - בניית אתרים