דורטומה - ספרים מומלצים, עכשיו במבצע! - אלי הורביץ / יוסי גולדשטיין

 
לגרום לדברים לקרות דיויד אלן
הקוסם מארץ עוץ ל פרנק באום שמעוני
 

הסוד רונדה בירן
 

איך לא למות דר מייקל גרגר
 
הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים הקליקו לפרטים  
       
         
דף הבית >> קטגוריות ספרים >> ביוגרפיות >> אלי הורביץ / יוסי גולדשטיין
 

שם הספר: אלי הורביץ / יוסי גולדשטיין אלי הורביץ / יוסי גולדשטיין
לחץ לתמונה מוגדלת
מחיר מחירון:  99.00ש"ח
מחיר דורטומה (לפני הטבה): 115.00ש"ח 
חברים משלמים פחות --> כן, אני רוצה קופון הנחה!
נשלח אליך תוך: 14 (ימי עסקים)
דאנאקוד/מס' קטלוגי: 40-10040
הוצאה לאור: הוצאת שוקן (הקליקו לספרים נוספים של ההוצאה)
 
כן, אני רוצה כזה!  מס' יחידות
 
מבצע משולב:    
מידע נוסף
 

 

אלי הורביץ, הצליח להפוך חברת תרופות קטנה מפ"ת לחברת התרופות הגנרית הגדולה בעולם, ששוויה מעל 40 מיליארד דולר. איך עשה זאת? מה הייתה משנתו של אלי הורביץ? מה הנחה אותו לאורך הדרך? איפה הייתה טבע בלעדיו?

כיצד קרה, שבמשך 34 שנותיו כמנהלה הכללי, רכשה, השתלטה או התמזגה "טבע" עם למעלה מארבעים חברות בהצלחה מסחררת, בעוד ממוצע ההצלחה העולמי של מיזוגים, רכישות והשתלטויות נמוך בהרבה? 

מסיפורו של אלי הורביץ, עולה סיפור נסיקתה המזהירה של "טבע" מחברה משפחתית קטנה לצמרת התעשייה העולמית, בעזרת מנהליה ועובדיה הרבים. 
הורביץ נחשב לעילוי. הוא התחיל לעבוד בחברה של משפחת אשתו כשוטף מבחנות במעבדות - עבודה צדדית כשלמד כלכלה באוניברסיטה. תוך שנים מעטות כבר היה ברור לכולם כי העובד הצעיר הוא העתודה הניהולית של החברה.

כבר בזמן הלימודים התחיל הורביץ להסדיר ולייעל תהליכים שונים בחברה, שאחד המוצרים הנמכרים ביותר שלה היה עלוקות חיות. הוא היה הראשון שבנה תחשיבי עלויות, שהחליפו את "שיטת האינטואיציה", כהגדרתו, שלפיה עבד המנכ"ל שלו - שהיה גם חמו. הוא גם הכניס למפעל שיטה חדשנית נוספת: בדיקת זמני העבודה בתחנות שונות וייעול הייצור, ובמאמץ רב הצליח לשכנע את המנכ"ל לשכור מהנדס ייצור שינהל את העבודה.

בגיל 24 תיכנן והוציא לפועל עסקה ענקית של אסיא עם לקוחותיה בטורקיה, בסכום דמיוני באותם הימים של מיליון דולר - שההברקה בה היתה בכך שהתמורה במט"ח טורקי, שערכו נשחק, הוחלפה באגוזים שיוצאו לארה"ב. הוא שיכנע את בנק דיסקונט לממן את העסקה וכל המעורבים רשמו רווחים. למעשה, הרווחים מאותו ברטר עלו על כלל הרווחים של אסיא מיצוא בשלוש השנים שלפני כן.

בשל גודלו הקטן של שוק התרופות בישראל, הציע הורביץ, בצעד נועז נוסף, לייצא תרופות למדינות אפריקה העניות במקום למדינות המערב. האסטרטגיה הזו והדרך שבה יושמה - הורביץ ועובדיו נסעו ברחבי ניגריה עם כלי רכב מסחריים מלאים בתרופות ומכרו אותן ישירות לנשים אפריקאיות - התגלתה כהברקה. כבר בשנים הראשונות הניבה הפעילות באפריקה רווחים של מאות אלפי לירות לאסיא, ובהמשך נהפכה ליחידה הרווחית ביותר שלה. לאחר מלחמת ששת הימים, עם זאת, היא הוחלפה בפעילות בארה"ב ובאירופה.

אלי הורביץ נהג להתוות שיטות ואסטרטגיות חדשות בסמכותיות, אולם עם הזמן הועברו יותר ויותר סמכויות לעובדים, בעיקר לעובדים המקומיים בארצות זרות. כחלק מן האסטרטגיה הניהולית הכוללת של טבע, ננקטה מדיניות אשר פיתחה ויישמה שיטות ניהול שונות לשווקים שונים בהם פעלה החברה. בנוסף, החברה הגדילה את יכולות הייצור שלה גם בעיתות מיתון. במסגרת החדשנות וההסתכלות לטוח הרחוק, כבר בשנות ה- 70 של המאה הקודמת, הוכנסה לטבע מערכת מחשוב וחשבונאות מתקדמת.

בנוסף, חלק מן ההצלחה של טבע ואלי הורביץ, נזקף לזכות העובדה, כי תמיד הלך בעקבות מדיניות הממשלה והתמקד בתחומים בהם בחרה לעודד ולטפח.

מנועי הצמיחה הבאים, היו רכישות של מתחרות בישראל ולאחר מכן, רכישות של מתחרות בחו"ל. שיעור ההצלחות של טבע בביצוע רכישות ומיזוגים, גבוה לאין שיעור מן המקובל במגזר העסקי.

הספר מציג סקירה של תולדות חיו של אלי הרוביץ, מלידתו בירושלים בשנת 1932, עובר בתחנות בחייו עד לפטירתו בטרם עת.


אלי הורביץ היה ישראלי שורשי, מלח הארץ. המחויבות הלאומית היא רק פן אחד בישראליות ההיא, שאיפיינה את אנשי העסקים של פעם. גם הסגנון הצנוע של הורביץ, שגר בדירה רגילה למדי גם כשהיה כבר איש עשיר, כבר לא ממש באופנה. הוא לא חיפש את קרבתם של מפורסמים ובעלי כוח, ושמר על יחסים הוגנים עם עובדיו. הורביץ, סביר להניח, לא היה עושה לאף אחד תספורת, ועד היום נמצא המטה של החברה הגנרית הגדולה בעולם באותו בניין בפתח תקוה, ממנו צמחה לענק שהינה כיום.

"אלי היה אדם של אנשים. הוא אף פעם לא ראה את עצמו מעל העובדים, אלא כמי שעובד אתם ולצדם, אף שתמיד הרגשתי שהוא שלוש-ארבע רמות מעל כולנו ביכולת האישית שלו", סיפר עוזי קרניאל, חברו הקרוב ומי שהיה היועץ המשפטי של טבע עשרות שנים. "כשאדם מתייחס לאחרים תמיד בכבוד ובהערכה, אי אפשר שלא לאהוב אותו". 

במקביל לעבודתו ב"טבע" עסק אלי הורביץ בפעילות ציבורית ענפה. כך למשל כנשיא התאחדות התעשיינים הוביל לחתימה על עסקת החבילה שתרמה לחיסול האינפלציה הדוהרת בשנות השמונים, ואף נבחר להציל את בנק לאומי מהתמוטטות לאחר משבר המניות. ראשי המדינה ביקשו את קרבתו, והוא שימש לרבים מהם כיועץ, אך סירב לקבל את הצעותיהם לשמש בתפקידי מפתח במדינת ישראל, מנשיא המדינה ועד שר האוצר וראש עיריית ירושלים, ודבק במפעל חייו

בביוגרפיה זו, המסתמכת על רבבות מסמכים וראיונות, ובמרכזם ריאיון נדיר בן 120 שעות עם אלי הורביץ, מנסה ההיסטוריון יוסי גולדשטיין לפצח את חידתו של ענק התעשייה וחלוץ הגלובליזציה הישראלית

פרופסור יוסי גולדשטיין, חוקר תולדות התנועה הציונית ומדינת ישראל בראשיתן, כתב עשרות רבות של מאמרים וספרים, ובהם ביוגרפיות על אחד-העם, מנחם אוסישקין, לוי אשכול, יצחק רבין וגולדה מאיר.

 
שם הספר אלי הורביץ
שם המחבר יוסי גולדשטיין
שפת המקור עברית
שם הספר בלועזית Eli Hurvitz
שם המחבר/ת בלועזית Yossi Goldstein
סוג ביוגרפיה
כריכה רכה
פורמט 14.5X22
שנת הוצאה לאור 2012
מספר עמודים 368
דאנאקוד 40-10040
 


יעל - לוחמת המוסד בביירות / אפרת מס
מחיר קטלוגי: 56.00   
מחיר דורטומה: 53.00 
אמיל יקירי, אני עדיין רועדת מאירועי הלילה האחרון. פתאום באמצע הלילה התעוררתי מרעש התפוצצויות.... נכנסתי לפאניקה – הישראלים מתקיפים. רצתי לחלון וראיתי קרב מתנהל ברחוב. זה היה נורא.... אחרי כמה. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
הרצל / עמוס אילון
מחיר קטלוגי: 77.00   
מחיר דורטומה: 65.50 
"אחת הביוגרפיות היפות והמאלפות ביותר שקראתי. היא עצם מעצמנו ועם זאת רחוקה, מרתקת ועצובה, מלאת פיקחון וייאוש. מתואר כאן איש מופלא אחד על רקע פנורמי של אירופה גוססת, הולכת לקראת אושוויץ ואינה. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
ז'וזפין / קייט ויליאמס
מחיר קטלוגי: 78.00   
מחיר דורטומה: 74.00 
סיפור אהבתם היה לאגדה ותאוות הכוח שלהם לא ידעה גבולות: נפוליאון בונפארט ואשתו ז'וזפין, שעלו לגדולה באחת התקופות הסוערות ביותר בהיסטוריה הצרפתית. סיפורו של החייל הקורסיקני האלמוני שהיה לקיסר. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
היטלר - חלק ב' / איאן קרשו
מחיר קטלוגי: 118.00   
מחיר דורטומה: 100.50 
לאחר שהשלים היטלר את כיבושו של חבל הריין וסיפוחו לגרמניה היה למנהיגו הנערץ של העם הגרמני; בעולם כולו הצטייר כמנהיג דינאמי ומודרני, המוליך את ארצו השסועה מחורבן, הרס ומחלוקות פנימיות אל מעמד של. . . 

חברי מועדון מקבלים יותר!
מידע נוסף כן, אני רוצה את זה!          
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[
אודות] [מדיניות פרטיות] [תנאי שימוש] [עזרה]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 [Top]  [Add to Favorites]  [Site Map]  


שירות לקוחות 03-7920100 דואל: info@dortome.com
מרכז לוגיסטי: אזה"ת כפר קאסם אצל ליאור שרף שיווק והפצה בע"מ
כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 12964 הרצליה 4673327

 
לייבסיטי - בניית אתרים